کمیسیون اصل ۹۰ مجلس قصد دارد که به زودی جلسه مجددی با بابک زنجانی برگزار کند تا اطلاعات جدیدی که در مورد پرنده وی بدست آورده را با حضور خودش بررسی کند.

به گزارش افکارنیوز ، همزمان با انتشار اخبار مختلف سرمایه گذاری های بابک زنجانی، پرونده ای در مورد ارتباط وی با موضوع نفت روی میز کمیسیون اصل ۹۰ مجلس قرار گرفت.

نخستین بار سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ از برگزاری جلسه مشترک روسای این کمیسیون و همچنین کمیسیون انرژی مجلس برای بررسی پرونده بابک زنجانی خبر داده و گفته بود: در صورتی که اما و اگرهایی در این پرونده نباشد تا پایان آذرماه این پرونده آماده خواهد شد البته بابک زنجانی مدارکی به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس تحویل داده اما برای جمع بندی و تصمیم گیری نیاز به مدارک و مستندات بیشتری است.

پس از آن، رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در این باره به خبرگزاری تسنیم، گفته بود: کمیسیون اصل ۹۰ در ادامه بررسی های خود از بابک زنجانی خواسته بود تا مستندات خود را به کمیسیون ارائه دهد که چهارشنبه هفته گذشته این مستندات به کمیسیون فرستاده شد و اعضای کمیسیون نیز در اولین فرصت این گزارشات را بررسی خواهند کرد.

وی با اشاره به اخذ اطلاعات از ارگان ها و نهادهای مختلف، گفت: برای اینکه بتوانیم قضاوتی در مورد پرونده بابک زنجانی انجام دهیم، نیازمند اطلاعات هستیم که در این راستا فعلا فقط از وزارت نفت درخواست استعلام و مدارک کرده ایم که این وزارتخانه هنوز گزارشی برای ما ارسال نکرده است.

حالا، با گذشت ۸ روز از ان اظهارات، علی پورمختار رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم می گوید: ما مدارک ارسال شده از سوی بابک زنجانی را مورد بررسی قرار دادیم و یکسری اطلاعات جدید و کامل تر از برخی نهادها و دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی و همینطور وزارت نفت بدست آوردیم.

وی برهمین اساس تأکید کرد: در حال حاضر در گام های نهایی این پرونده هستیم و برای اینکه بتوانیم این مدارک و اطلاعات را جمع بندی کنیم، جلسه دیگری با بابک زنجانی خواهیم داشت چرا که احراز این اطلاعات نیاز به بررسی بیشتر دارد لذا، نیاز است تا در جلسه ای در مورد این مسائل گفت وگویی انجام شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات