نامزد ریاست اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه با ویژه خواری مبارزه می کنیم گفت: امروز با وضعیت حساسی مواجه هستیم و واقعیت این است که تا چند نسل دیگر همچنین فرصتی ایجاد نمی شود لذا دیگر فرصت اشتباه نداریم.

به گزارش افکارنیوز ، غلامحسین شافعی به عنوان یکی از نامزدهای ریاست اتاق بازرگانی ایران در معرفی خود اظهار داشت: ۱۴ بار به عنوان صادر کننده نمونه استانی، ۳ بار به عنوان صادر کننده نمونه کشوری و همچنین به عنوان واحد نمونه معرفی شده ام و تاکنون ۳ کتاب را تدوین و منتشر کردم.

وی افزود: تاکنون ۲۶ سال در اتاق بازرگانی حضور داشتم و ۶ سال در اتاق ایران فعالیت کردم.

شافعی گفت: اتاق بازرگانی امروز نام معتبری است و از جایگاه والایی برخوردار است و این اعتبار به واسطه گذشتگانی است که برای اتاق رنج و مرارت کشیده اند لذا حس آرامش و اتحاد و انسجام در اتاق بازرگانی نشانه بلوغ بخش خصوصی است لذا باید بدون اتکا به دیگران اتاق بازرگانی باید خودش را اداره کند.

شافعی افزود: در آستانه دوران جدید اما پریشان قرار داریم چرا که در طول ۸ سال گذشته بی نظیرترین دریافت های ارزی، بی نظیرترین پروژه های عمرانی و استفاده از منابع بانک مرکزی در قالب شعارهای عوام گرایانه داشته ایم که حاصل آن چیزی جز درد و رنج برای مردم محروم نداشته است.

وی افزود: در مدت ۵ سال گذشته بخش تولیدی و بنگاه ها رها شده اند و رنج های زیادی کشیده شده است.

وی با اشاره به حماسه سیاسی گفت: امروز با وضعیت حساسی مواجه هستیم و واقعیت این است که تا چند نسل دیگر چنین فرصتی ایجاد نمی شود لذا دیگر فرصت اشتباه نداریم.

وی با اشاره به اینکه اتاق بازرگانی باید مشاور سه قوه باشد گفت: یک مشاور دلسوز و صادق نباید بله قربان گو باشد و باید نگاه ملی به مسائل کشور داشته باشد و به اقتصاد کشور ادای دین کند.

شافعی گفت: اهداف حاکمیت از اهداف ما جدا نیست برای رسیدن به راهکارهای اجرایی باید سعی کنیم.

وی با اشاره به ظرفیت کم نظیر به وجود آمده گفت: تشکل های اقتصادی باید پرتوان تر از گذشته در فعالیت های اقتصادی حضور داشته باشند تا میدان عمل کافی برای آنها فراهم شود.

وی با اشاره به کمیسیون های اتاق گفت: کمیسیون های اتاق هسته های پرثمری هستند لذا باید از این ظرفیت در برنامه ریزی آینده اتاق استفاده کرد و اتاق باید مدیریت لازم را داشته باشد تا به یک اتاق چالاک تبدیل شود.

وی با اشاره به لزوم استفاده از فرصت ها و موقعیت ها گفت: باید توان کارشناسی اتاق ارتقا پیدا کند و همچنین اتاق های استان ها نیز استقلال داشته باشد.

وی افزود: اتاق بازرگانی باید با افزایش تعاملات بین المللی به دیپلماسی فعال دولت کمک کند و این کار باید در قالب تجدیدنظر در وضعیت فعلی و برگزیدن راه جدید ایجاد شود.

شافعی گفت: انضباط سازمانی، اخلاق مداری و حفظ کیان خانواده اتاق از مسائل مهمی است که باید به آن توجه کرد.

این نامزد ریاست اتاق بازرگانی گفت: در اتاق های بازرگانی کشور باید به کمیسیون ها توجه ویژه شود و از توان کارشناسی و تخصصی کمیسیون ها نیز باید بهره مند شد.

شافعی با تأکید بر اینکه هر کسی مسئول تر است باید بیشتر سنگ زیرین آسیاب باشد گفت: من با ویژه خواری مبارزه می کنم و باید اعتماد حاکمیت اتاق بالاتر برود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات