معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور خبر داد

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور گفت: برآوردها نشان می دهد اگر شرایط موجود استمرار یابد و سازمان تحریم های ناعادلانه و غیرمنطقی برچیده شد، هر سال بالغ بر ۵۰ میلیارد دلار به اقتصاد کشور سرازیر شود.

به گزارش افکارنیوز ، محمدباقر نوبخت معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور که به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج مستضعفان در جمع مدیران و کارکنان این معاونت، معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور و سازمان های تابعه سخن می گفت، اظهار داشت: معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور به عنوان متولی نظام برنامه ریزی کشور باید سمت و سوی اقتصاد کشور را به مسیری هدایت کند که بتوانیم کشور را بدون نفت اداره کنیم.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور با اشاره به روند تحریم ها که بالغ بر ۳۰ سال بر اقتصاد کشور چنگ زده است، گفت: به همان اندازه که برنامه ریزی در اقتصاد مقاومتی حایز اهمیت است، به همان اندازه نیز در صورتی که آثار عملی لغو تحریم های غیرانسانی و غیرعادلانه در اقتصاد کشور هویدا شده و منابع و امکاناتی وارد اقتصاد کشور شود، ضرورت دارد که در هزینه کرد آن اهتمام و درایت لازم به عمل آید.

وی با استناد به آیاتی از سوره مبارکه انفال و یوسف اظهار داشت: تردید نمی توان کرد که همه مساعی جهان به کار گرفته شده بود که در مقابل پیروزی انقلاب اسلامی ایران مانع و رادع ایجاد کرده و جلوی پیروزی آن را بگیرند، اما به یاری خداوند و با تدبیر امام خمینی (ره) و مقاومت ملت بزرگوار ایران، انقلاب به اهداف خود رسید.

نوبخت خاطرنشان کرد که برای عبور از گردنه های سخت باید تدبیر مناسب اندیشه کرد.

وی با اشاره به روند مقاومت رزمندگان اسلام در طول سال های دفاع مقدس، اظهار داشت: ارتش عراق با دوازده لشکر مکانیزه و مجهز و با تحریک و پشتیبانی قدرت های بزرگ به ایران حمله کرد، اما نتوانست این انقلاب را شکست دهد و در نهایت این خداوند رحمان بود که جنگ تحمیلی را خاتمه داد.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در ادامه سخنان خود خطاب به بسیجیان این معاونت، گفت: نوع مأموریت شما بسیجیان با رویکرد نظامی و سازندگی متفاوت است و شما در عرصه مدیریتی و برنامه ریزی باید بتوانید الگوی اسلامی- ایرانی پیشرفت را متناسب با نیازها و شرایط کشور طراحی کنید.

وی در خاتمه اظهار داشت: معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور به عنوان مسؤول برنامه ریزی کشور باید بتواند برای سناریوهای مختلف پیش آمده، برنامه لازم را طراحی و در اختیار دیگر دستگاه ها بگذارد تا از این رهگذر به رشد و توسعه متوازن نایل شویم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات