با وجود این که اتریش از کشورهای ثروتمند اروپا است، حدود یک میلیون نفر در این کشور فقیر هستند.

به گزارش افکارنیوز ، اتریش از ثروتمندترین کشورهای اروپا محسوب می شود و کم ترین میزان بیکاری را در میان کشورهای منطقه یورو دارد.

با این وجود، در کنفرانسی که در وین پایتخت این کشور برگزار شد، کارشناسان اعلام کردند در اتریش یک میلیون کارگر زیر خط فقر زندگی می کنند که درآمدشان کم تر از میزان تعیین شده برای خط فقر است.

خط فقر بستگی به متوسط درآمد خانواده ها از کشوری به کشور دیگر فرق می کند.

طبق اعلام کمیسیون اروپا خط فقر در اتریش بالاترین میزان را در اتحادیه اروپا دارد و خانواده هایی که درآمدشان کم تر از هزار و ۶۶ یورو باشد، فقیر حساب می شوند.

در کشوری مثل اتریش که هزینه زندگی بسیار بالاست، برای خانواده هایی که درآمد پایینی دارند، تامین هزینه های زندگی بسیار دشوار است.

" میشائیلا موزر" از فعالان ضد فقر گفت: هم اکنون افزایش قیمت ها و هزینه های زندگی در سراسر اروپا وجود دارد و این هزینه ها به ویژه در بخش مسکن خیلی سنگین است.

با گران تر شدن قیمت مسکن و اجاره بها این مشکل هر روز بزرگ تر می شود؛ به طوری که بسیاری از مردم نمی توانند اجاره خانه پرداخت کنند یا از بازپرداخت اقساط وام مسکن خود ناتوان هستند.

متاسفانه در جامعه اتریش، فقر تبعیض را هم به دنبال می آورد و افراد در خانواده های فقیر از بسیاری از فرصت ها محروم می شوند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات