رئیس بخش آسیا اقیانوسیه شرکت رنو فرانسه گفت: این شرکت قدیمی ترین خودروساز جهانی فعال در بازار خودرو ایران است و همکاری طولانی این شرکت با خودروسازان ایرانی، تجربه ارزشمندی برای آن به شمار می رود.

به گزارش افکارنیوز ، " ژیل نورماند" رئیس بخش آسیا اقیانوسیه شرکت رنو با بیان این مطلب گفت: شرکت رنو از سال ۲۰۰۴ تا به امروز حدود ۴۰۰ هزار دستگاه خودرو شامل هفت مدل مختلف در بازار ایران به فروش رسانده که معروف ترین آنها تندر است.

وی، بازار ایران را بسیار خوب توصیف کرد و افزود: مشتریان ایرانی کیفیت محصولات رنو را درک می کنند و ۸۵ درصد خرید محصولات رنو را به دیگران توصیه می کنند.

نورماند، ۱۰ سال همکاری رنو با ایران را بسیار سخت اما علاقه مندانه توصیف کرد و گفت: رنو در این سال ها روی داخلی سازی محصولات در ایران نیز کار کرده است و همه اعضای تیم های رنو در ایران دارای تعهد کامل هستند.

رئیس بخش آسیا و اقیانوسیه رنو، این همکاری ها را باعث تجربه و یادگیری برای رنو دانست که روز به روز افزایش می یابد.

وی گفت: ایرانی ها هم از مشارکت بلندمدت استقبال می کنند و رنو نیز در هر جا که پتانسیل وجود داشته باشد، سرمایه گذاری استراتژیک انجام می دهد.

نورماند، داخلی سازی و انتقال دانش فنی، توسعه محصول و توسعه سازندگان داخلی و توافق بر اساس لیسانس را از جمله ویژگی های همکاری رنو در ایران دانست و گفت: ۶۰ درصد محصولات تولیدی رنو در ایران داخلی سازی شده است و ۶۰ قطعه ساز ایرانی با رنو همکاری می کنند.

وی، شرکت رنوپارس را دارای نقش مهمی در عملیات بین المللی رنو ذکر کرد و افزود: رنو بیش از سایر خودروسازان در بازار ایران حضور داشته است.

رئیس بخش آسیا اقیانوسیه رنو، مشارکت را از راهبردهای مهم این شرکت دانست و گفت: این شرکت ۴۰ سال سابقه فعالیت دارد و با تولید سالانه هشت میلیون دستگاه، با نیسان، چهارمین خودروساز بزرگ جهان است.

وی از مشارکت با شرکتی از روسیه در سال ۲۰۰۸ و فروش یک میلیون و ۷۰۰ هزار دستگاه خودرو و مشارکت با دایملر بنز در سال ۲۰۰۶ خبر داد و گفت: در هفته های اخیر هم با میتسوبیشی قرارداد همکاری امضا کردیم.

نورماند از روند روبه رشد بازار کشورهایی مانند هند، برزیل و ایران سخن گفت وی افزود: توان مشارکت استراتژیک در ایران را داریم و در ده سال گذشته تندر ۹۰ را با همکاری شرکت های ایرانی تولید کرده ایم که در ایران موفق بوده است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات