رئیس انجمن جهانی خودروسازان:

رئیس انجمن جهانی خودروسازان در دیدار با مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: ایران پتانسیل و قابلیت های بسیار بالایی در تولید خودرو دارد و ایران خودرو نیز می تواند مناسبات و همکاری های بسیار خوبی با خودروسازان مطرح جهان داشته باشد.

پاتریک بلن در حاشیه همایش بین المللی صنعت خودروی ایران با اشاره به هدف گذاری کشور ایران برای تولید سه میلیون دستگاه خودرو متذکر شد: بدون شک تحقق این امر می تواند باعث اشتغال بسیاری در کشور شما شود.

وی با اشاره به صادرات و نقش آن خاطر نشان ساخت: برای توسعه صادرات قوانین آن باید مورد بازنگری کامل قرار گیرد و اگر قوانین این حوزه کامل نباشد نمی توانید صادرات خوبی داشته باشید.

رئیس انجمن جهانی خودروسازان با بیان اینکه ایران می تواند قوانین صادراتی خود را تغییر دهد، اظهار داشت: بهتر است دولت ایران با هدف ارتقای سطح محصولات صادراتی قوانین را بازنگری کند.

بلن با تاکید بر این که در صورت عدم بازنگری در قوانین امکان ورود به انجمن جهانی خودروسازان را ندارید، ادامه داد: اگر بخواهید به بازارهای جهانی بیندیشید باید مواردی مانند قوانین و کیفیت محصولات تولیدی را به دقت بررسی کنید.

وی افزود: بهتر است مهندسان ایرانی را که کاملا به قوانین آشنا هستند و نگاه تکنیکی دارند به کنفرانس های بین المللی انجمن خودرو سازان اعزام کنید.

رئیس انجمن جهانی خودرو سازان با اشاره به اینکه بازار جهانی بازیگران و قواعد خاص خود را دارد، تصریح کرد: بدون شک حضور در بازارهای جهانی و بین المللی، نیازمند برنامه ریزی دقیق و بلند مدت است.

بلن با اشاره به انگیزه همکاری میان خودروسازان ایرانی و خارجی متذکر شد: ایران به زودی در میان ۱۰ خودرو سازان برتر جهان قرار می گیرد.

مهندس هاشم یکه زارع نیز در این دیدار با اشاره به سخنان رئیس انجمن جهانی خودروسازان تصریح کرد: باید بتوانیم شرکای فعلی خود را حفظ کرده و شرکای جدیدی را نیز به جمع شرکای خود بیفزاییم.

وی با اشاره به اینکه انتظار نداریم محصولات خود را به راحتی صادر کنیم، یادآور شد: باید بتوانیم پاسخگوی نیازهای مشتریان خارجی باشیم و به قوانین کشورهای هدف توجه کنیم.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با اشاره به اینکه برای سازگاری با بازارهای خارجی برنامه داریم، اظهار داشت: در ایران شرکت های خودرو ساز خوبی وجود دارند که از نظر تکنیکی بسیار بالا هستند اما نیاز است، با تاکتیک های روز نیز آشنا شوند.

مهندس یکه زارع با اشاره به اینکه تمایل داریم در زمینه تاکتیکی از شرکای خارجی استفاده کنیم، افزود: در مبادلات صنعتی به استراتژی برد- برد اعتقاد داریم و امیدوارم در این زمینه از تجارب و کمک های انجمن جهانی خودرو سازان بهره مند شویم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات