مدیر کل دفتر غلات، حبوبات ونباتات علوفه ای وزارت جهاد کشاورزی از نهایی نشدن رقم تولید گندم در سال جاری و درست نبودن تولید ۱۴ میلیون تن خبر داد و گفت: افزایش قیمت نان و آرد بستگی به سیاست های یارانه ای دولت در بودجه سال ۹۳ دارد.

به گزارش افکارنیوز ، دلاور حیدرپور در مورد حجم تولید گندم در سال جاری و اینکه آیا واقعا ۱۴ میلیون تن گندم تولید شده است، اظهار داشت: رقم ۱۴ میلیون تن درست نیست و این میزان تولید نشده است ولی رقم اصلی و نهایی آن هنوز مشخص نیست. البته هنوز تناقض هایی در آمار ها وجود دارد ولی درحال بررسی تعیین نرخ نهایی گندم هستیم و پس از آن میزان تولید را اعلام خواهیم کرد.

*افزایش قیمت نان و آرد در انتظار سیاست های یارانه ای دولت در بودجه ۹۳

وی در مورد قیمت ۱۰۵۰ تومانی تضمینی گندم برای سال ۹۳ و اثر آن بر قیمت نان و آرد در سال آینده گفت: دولت قصدی برای افزایش قیمت نان و آرد در سال جاری ندارد ولی برای سال آینده نیز باید دید چه سیاست هایی در بودجه در نظر گرفته می شود و اینکه در بخش سیاست های یارانه ای، دولت چه مواردی را مورد توجه قرار می دهد.

مدیر کل دفتر غلات، حبوبات ونباتات علوفه ای وزارت جهاد تصریح کرد: تاکنون جلسه ای در مورد افزایش قیمت نان و آرد در سال آینده نداشته ایم و صحبتی نشده است.

*ورود ۲۵۰ هزار تن کود فسفاته در بنادر

حیدرپور در مورد وضعیت کشت جو نیز خاطر نشان کرد: تا ۶ آذر ماه یک میلیون و ۲۸۰ هزار هکتار جو کشت شده که این رقم در مقایسه با سال قبل تغییری نکرده است و پیش بینی می کنیم که با توجه به نرخ تضمینی ۷۸۰ تومان و استقبال کشاورزان، میزان کشت نیز همانند سال گذشته باشد.

وی در پایان از توزیع ۲۷ هزار تن بذر گواهی شده جو خبر داد و گفت: تدارکات لازم برای کشت پاییزه انجام شده و حدود ۲۵۰ هزار تن کود فسفاته نیز در بنادر وارد شده که در حال توزیع بین استانها است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات