قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه جلسه دیروز سیف و آخوندی برای افزایش ۵میلیون تومانی تسهیلات مسکن مهر به نتیجه نرسید و مذاکرات ادامه دارد گفت: افزایش این رقم برای پروژه های با ۷۰درصد پیشرفت است که ۳۰۰هزار واحد را شامل می شود.

به گزارش افکارنیوز ، احمد اصغری مهرآبادی افزود: دیروز وزیر راه و شهرسازی در رابطه با مسائل مالی مسکن مهر جلسه ای با رئیس کل بانک مرکزی داشت که برای افزایش سقف تسهیلات این طرح به ۳۰ میلیون تومان جمع بندی نشد و احتمالاً دو یا سه جلسه دیگر برای این منظور برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: در صورت حصول توافق نهایی، افزایش ۵ میلیون تومانی تسهیلات مسکن مهر به پروژه های با ۷۰ درصد پیشرفت و بیشتر اختصاص خواهد یافت که حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار واحد را شامل می شود و این افزایش تسهیلات شامل پروژه های خودمالکی و بافت های فرسوده نمی شود.

وی عصر دیروز در این باره گفته بود: هفته گذشته نیز در این خصوص جلسه ای با حضور جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری برگزار شد. جلسه امروز (دوشنبه) وزیر راه و شهرسازی با رئیس کل بانک مرکزی در خصوص افزایش سقف تسهیلات مسکن مهر، موضوع تخصیص ۲۰۰۰ میلیارد تومان به پروژه های خودمالک مسکن مهر و مسائل مربوط به این طرح بوده است.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر همچنین گفت: ۲۰۰۰ میلیارد تومان مصوبه سال گذشته برای طرح های جدید بوده که تا خرداد هم برای شروع کار از سوی مردم فرصت داده بودند.

مهرآبادی ادامه داد: این مبلغ از خط اعتباری مسکن مهر برای طرح های خود مالک بوده که تاکنون تصمیمی برای آن اتخاذ نشده است.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن شنبه هفته گذشته  برای نخستین بار از رایزنی برای افزایش تسهیلات مسکن مهر خبر داده بود.

سید محمد پژمان در حاشیه نمایشگاه راه و شهرسازی نیز در پاسخ به پرسشی در این زمینه گفته بود: در حال مذاکره برای افزایش سقف تسهیلات مسکن مهر به ۳۰ میلیون تومان هستیم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات