رنگ خودرو هم به زن بودن یا مرد بودن بستگی زیادی دارد، این را می دانیم، اما آمارها و مطالعات هم می توانند این مسأله را دقیق تر بیان کنند.

به گزارش افکارنیوز ، در بازار آمریکا مردان به رنگ قرمز و زنان به رنگ نقره ای علاقه نشان می دهند. این گزاره حاصل مطالعات به عمل آمده در وب سایت آی سی کارز است هر چند که ممکن است عجیب به نظر آید.

نکته این جا است که مطالعات آی سی کارز بر اساس نظرسنجی یا مصاحبه نبوده بلکه بر پایه اطلاعاتی است که در این وبسایت گرد آمده است.

کاربران در این سایت به دنبال خودروهای نو و دست دوم می گردند و اطلاعاتشان هم در این سایت ثبت می شود که بعد می تواند مورد مطالعه قرار گیرد. ظرف یک سال گذشته کارکنان آی سی کارز اطلاعات ۳۰ میلیون مراجعه به سایت خود را مطالعه کردند که در آن زن و مرد به دنبال خرید یا فروش خودروهای نو و دست دوم بودند و اطلاعات ثبت شده در این وبسایت نکات قابل توجهی را روشن کرد.

از جمله این که زنان بیشتر از مردان رنگ آبی خودرو را ترجیج می دهند. زنان ۹.۲ درصد بیشتر از مردان به رنگ نقره ای گرایش دارند. ۹.۱ درصد هم بیشتر از مردان رنگ قهوه ای را ترجیح می دهند.

رنگ مورد علاقه مردان بیشتر قرمز است و مشکی را بیشتر برای خودروهای اسپورت می پسندند و به هر حال رنگ مشکی بعد از قرمز رنگ مورد علاقه مردان برای خودرو است.

در بازار آمریکا مردان بعد از رنگ قرمز به ترتیب رنگ های نارنجی، مشکی، سفید، سبز، خاکستری را می پسندند. و زنان بعد از نقره ای و قهوه ای به ترتیب رنگ های طلایی، بژ، آبی و زرد را انتخاب می کنند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات