وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید برنامه های این وزرتخانه برای توسعه بخش ICT کشور گفت: تا سال آینده تحول چشمگیری در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و زیر ساخت های ارتباطی ایجاد خواهیم کرد.

به گزارش افکارنیوز ، محمود واعظی در مراسم افتتاحیه نوزدهمین نمایشگاه بین المللی الکامپ با اشاره به وفاق و همدلی ایجاد شده در خانواده ارتباطان و فناوری اطلاعات، شروع این نمایشگاه را آغاز دوباره بر صمیمیت این بخش عنوان کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به حکم مقام معظم رهبری در تشکیل شورای عالی فضای مجازی اظهار داشت: ایشان همواره در این عرضه پیشتار بوده و این حکم نشان از اهمیت این بخش دارد و بر این اساس باید به توسعه زیر ساخت ها و خدمت رسانی به مردم با استفاده از فناوری اطلاعات اهمیت بیشتری دهیم.

وی با بیان اینکه در ۱۰۰ روز گذشته جلسات متعددی را با بخش خصوصی داشته ایم تا نشان دهیم که دولت به تنهایی نمی تواند به اهداف خود برسد اضافه کرد: هم اکنون در رسیدن به اهداف اسناد بالادستی عقب هستیم و باید با کمک بخش خصوصی و در فضایی آرام بتوانیم به اهدف مد نظر برسیم.

واعظی با تاکید بر حمایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از بخش خصوصی یادآور شد: با اپراتورهای مختلف در حال مذاکره هستیم تا از بخش خصوصی در پروژه های خود استفاده کنند؛ چرا که نخبگان ما توانایی تولید در این عرضه را دارند.

به گفته واعظی بدون ایجاد زیر ساخت ارتباطی گسترده مهار تورم و ایجاد اشتعال ممکن نیست و نمی توان به مطالبات مردم پاسخ داد.

وی ادامه داد: باید فرهنگ استفاده صحیح و پاک از ابزار ارتباطات و فناوری اطلاعات اشاعه یابد و نیازمند این هستیم که موبایل نسل سوم و چهارم با سرعت بیشتری در دسترس مردم قرار گیرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات