معاون اقتصادی وزیر اقتصاد و دارایی از دستور وزیر برای مقررات زدایی از فضای کسب و کار خبر داد و گفت: لایحه نظام جامع مالیاتی برای بهبود فضای تولید در دستور کار است.

به گزارش افکارنیوز ، شاپور محمدی با اشاره به رویکرد دولت برای بهبود فضای کسب و کار اظهار داشت: بحث های خوبی در این باره در حال بررسی است و استانها نیز کارهای مثبتی در مورد مقررات زدایی و حذف برخی فرایندهای غیر ضروری انجام داده و برخی دستورالعمل ها نیز در حال تدوین شدن است.

معاون اقتصادی وزیر اقتصاد و دارایی با تاکید بر اینکه تسهیل امور کسب و کار قطعا برنامه های خاصی وجود خواهد داشت، گفت: در حال حاضر وزارت اقتصاد با کمک دیگر دستگاهها باید دستورالعمل و آیین نامه هایی را تهیه کند که در حال انجام است و مکاتبات با دیگر دستگاه ها در این راستا صورت گرفته و این موضوعات جمع آوری خواهد شد.

این مقام مسئول افزود: در آینده نزدیک این موضوع به صورت عملیاتی اجرایی می شود و اکنون تلاش جدی در این راستا وجود دارد.

وی در خصوص سقوط رتبه کسب و کار کشور در جهان برای صدور مجوز، ثبت شرکت ها و دیگر مسائل تصریح کرد: یکی از راهکارهایی را که وزارت اقتصاد در این راستا دنبال می کند، لایحه نظام جامع مالیاتی است و در عین حال تقویت بانک ها به منظور پرداخت تسهیلات به بخش تولید که قطعا موجب بهبود شرایط خواهد شد، در دستور کار دارد.

معاون وزیر اقتصاد عنوان کرد: همچنین مقررات زدایی نیز در دستور کار است و با همکاری دستگاهها انجام خواهد شد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات