رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار کشور از تعیین قیمت آجیل شب یلدا خبر داد و گفت: افزایش نرخ به هیچ وجه نخواهیم داشت.

به گزارش افکارنیوز ، علیرضا ارزانی ممقانی در رابطه با وضعیت قیمت آجیل و خشکبار با توجه به نزدیک شدن به شب یلدا اظهار داشت: افزایش قیمت آجیل و خشکبار را در روزهای آینده و شب یلدا و حتی بعد از آن نیز نخواهیم داشت.

وی افزود: قیمت آجیل و خشکبار تعیین شده و دلیلی بر افزایش آن به سبب مناسبت های مختلف وجود ندارد. ارزانی تصریح کرد: کنترل و نظارت خاصی بر قیمت آجیل و خشکبار حاکم است. وی با اشاره به اینکه در سال های گذشته نیز نظارت و کنترل بر قیمت آجیل و خشکبار بوده گفت: از ۲ ماه پیش توسط بازرس هایی ویژه که از افراد با سابقه و خوشنام صنف آجیل و خشکبار هستند، نظارت هم بر قیمت و هم بر کیفیت محصول انجام شده است.

رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار کشور، در رابطه با نحوه کار بازرسان نیز ادامه داد: این بازرسان راهنما از سوی اتحادیه صنف آجیل و خشکبار در راستای نظارت بر قیمت ها و کیفیت محصولات به واحدهای صنفی می روند که در رابطه با واحد صنفی متخلف در وهله اول با دادن هشدار و سپس با ارائه روش های بهتر خشک کردن محصول خشکبار، واحد مربوطه را راهنمایی می کنند.

ارزانی افزود: بازرسان راهنما در پروسه وظیفه خویش با واحد متخلف در مرحله سوم وی را به آموزش در کارگاه های نمونه فرآوری خشکبار در سطح استان معرفی می کنند و اگر چنانچه فرد متخلف باز هم به کار خود ادامه داد به تعزیرات معرفی و جریمه می شود. رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار کشور و مشهد در ادامه بیان کرد: با وجود اینکه مردم خواص خشکبار و مصرف آن را یکی از ملزومات سلامتی خود و فرزندان خویش می دانند اما به علت نداشتن توان خرید آجیل و خشکبار شاهد وفور این محصولات در بازار هستیم.

وی تصریح کرد: مقارن شدن شب یلدای سال جاری با اربعین حسینی و دهه آخر صفر نیز تقاضا را برای خرید آجیل و خشکبار کمتر کرده است.

ارزانی با اشاره به اینکه هر ساله مراسم ویژه شب یلدا برگزار می شود، افزود: در سال جاری شاهد هجوم تقاضا و خرید آجیل و خشکبار در رابطه با این مراسم نبوده و به دلیل فاصله زمانی شب یلدا با بعد از ایام سوگواری امام حسین (ع) نیز شاهد هجوم تقاضا نخواهیم بود بنابراین با وفور آجیل و خشکبار در بازار، افزایش قیمت نیز مطلقاً وجود نخواهد داشت.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات