وزیر نفت با بیان اینکه محکومیتی برای ایران در داوری قرارداد کرسنت در کار نیست نسبت به احتمال تحریم های جدید نفتی ایران توسط آمریکا واکنش نشان داد و اعلام کرد: عربستان سعودی مخالف افزایش تولید نفت ایران نیست.

به گزارش افکارنیوز ، بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت در حاشیه مراسم چهلمین روز درگذشت مرحوم حبیب الله عسگراولادی که عصر امروز در مسجد امام صادق (ع) برگزار شد، در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سئوال که سیاست های گازی ایران با هند، پاکستان و ترکیه به چه صورت است، گفت: این کشورها بیشتر به دنبال این هستند که ایران به آنها صادرات گاز داشته باشد.

وی با بیان اینکه جریان گاز ما به ترکیه ادامه دارد، افزود: ما به پاکستان برای صادرات گاز علاقه مند هستیم و هند نیز مذاکراتی را شروع می کند اما باید ببینیم به کجا می رسد.

وزیر نفت در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا اوپک با افزایش تولید نفت ایران موافقت کرده است یا خیر، گفت: این مسئله به دست اوپک نیست، این دفعه هم که بنده در اوپک این مسئله را مطرح کردم همه با نظر مثبت برخورد داشتند.

عربستان مخالف افزایش تولید نفت ایران نیست

این مقام مسئول همچنین در پاسخ به این سئوال که آیا عربستان مخالف این موضوع است، تاکید کرد: خیر اینگونه نیست.

زنگنه در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا برنامه ای برای اوپک گازی دارید یا خیر یادآور شد: بله.

وی در پاسخ به این سئوال که نظرتان در مورد محکومیت ایران در دادگاه کرسنت، چیست اظهار داشت: محکومیتی در کار نبوده است.

واکنش زنگنه به تحریم احتمالی نفت ایران

این عضو کابینه دولت تدبیر و امید در خصوص احتمال تشدید تحریم های نفتی علیه کشورمان پس از توافق ژنو گفت: تحریم ها تشدید نشده است.

زنگنه در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینکه اگر تحریم ها علیه کشورمان در کنگره تشدید شود شما چه اقدامی انجام خواهید داد، تصریح کرد: اگر تشدید شود سیاستمداران ما نظرات رسمی نظام را اعلام خواهند کرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات