معاون وزیر نفت از صدور بخشنامه ای توسط معاون اول رئیس جمهور به تمامی وزارتخانه ها و ادارات دولتی مبنی بر خاموش کردن سامانه های گرمایشی و شوفاژ خانه ها در ساعات تعطیلی ادارات خبر داد.

به گزارش افکارنیوز ، حمیدرضا عراقی مدیرعامل شرکت ملی گاز امروز در گفتگویی از صدور بخشنامه ای جدید توسط معاون اول ریس جمهور به تمامی دستگاه ها و وزارتخانه های دولت خبر داد و گفت: بر اساس این بخشنامه تمامی ادارات دولتی موظف شده اند تا سامانه های گرمایشی و شوفاژ خانه ها را پس از پایان ساعت کاری خاموش کنند.

معاون وزیر نفت با تاکید بر اینکه به دلیل کمبود گاز مطابق با این بخشنامه تمامی دستگاه ها و ادارات دولت یک ساعت پس از پایان ساعت کار باید سامانه های گرماشی خود را خاموش کنند، تصریح کرد: همچنین این ادارات یک ساعت پیش از آغاز به کار ادارات می توانند سامانه های گرمایشی را روشن کنند.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران بار دیگر خواستار صرفه جویی بیشتر مردم در مصرف گاز طبیعی شد و افزود: اگر مردم صرفه جویی کنند مشکلی در تامین گاز وجود نخواهد داشت.

هشدارهای شرکت ملی گاز به مشترکان خانگی و تجاری در حالی از روز گذشته شدت گرفته است که برای زمستان سالجاری با بهره برداری از طرح های جدید، ظرفیت تولید و انتقال گاز طبیعی ایران نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

از سوی دیگر همزمان با منفی شدن تراز تولید و مصرف گاز، وزارت نفت هفته گذشته مذاکراتی با عراق، هند و پاکستان برای امضای قراردادهای صادرات گاز انجام داده است.

زمستان سال گذشته با وجود عدم افزایش ظرفیت تولید گاز، کاهش واردات گاز از ترکمنستان، نه تنها گاز هیچ یک از مشترکان خانگی و تجاری قطع نشد که حتی رکوردهای جدیدی در صادرات گاز ایران به ترکیه ثبت شده بود.

بر اساس آمارهای منتشر شده توسط وزارت نفت در طول ۴۸ ساعت گذشته تاکنون متوسط مصرف گاز مشترکان خانگی و تجاری از مرز ۴۱۵ میلیون مترمکعب در روز گذشته و هم اکنون مصرف گاز ایران به مرز بحران رسیده است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات