قیمت نفت برنت به دلیل ادامه تظاهرات در لیبی و نبود توافق میان معارضان لیبی با دولت مرکزی این کشور، به بالای ۱۰۹ دلار در هر بشکه رسید.

به گزارش افکارنیوز ، قیمت نفت برنت به دلیل ادامه تظاهرات در لیبی به بالای ۱۰۹ دلار در هر بشکه رسید.

بنابراین گزارش، نفت خام برنت به دلیل ادامه بحران لیبی و تسلط رهبران قبایل به میادین و بنادر نفت این کشور و نرسیدن توافق با دولت مرکزی لیبی به بالای ۱۰۹ دلار در هر بشکه رسید.

 نخست وزیر لیبی روز گذشته اعلام کرده بود؛ یکی از خواسته های معارضان سیطره یافتن به سه ترمینال نفتی است که روزانه حدود ۶۰۰ هزار بشکه نفت صادر می کند.

علی زیدان نخست وزیر لیبی تصریح کرد: چنانچه طرابلس سهم درآمدهای نفت و اتهام فساد مالی به وجود آمده در این بخش را بررسی کند، گروه معارض آماده است، تا تسلطش بر بنادر نفتی را پایان دهد.

عبدربه البرعصی رهبر گروه خود مختار شرق لیبی پیش از این اعلام کرده بود، در صورتی که دولت طرابلس خواسته های آن ها را نپذیرد، اقدام به فروش نفت خواهد کرد.

اعتراضات و درگیری های اخیر در لیبی باعث شد، تا صادرات نفت این کشور به ۲۵۰ هزار بشکه در روز کاهش یابد و تاثیر زیادی بر قیمت نفت در جهان داشته باشد.

کاهش صادرات منابع نفتی لیبی به ایتالیا و دیگر کشورهای اروپایی باعث شد، تا لیبی شاهد خسارت ۶ میلیارد دلاری بر اقتصاد خود باشد.

نفت برنت تا لحظه تنظیم این گزارش با افزایش ۴۳ سنت به ۱۰۹.۲۶ دلار در هر بشکه رسید، تا شاهد سقوط ۲.۵ دلار در یک هفته اخیر باشد.

نفت خام آمریکا هم با ۸ سنت کاهش به ۹۶.۵۲ دلار در هر بشکه رسید.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات