عسگر اولادی:

رییس کمیسیون صادرات اتاق بازرگانی ایران گفت: در حالی که احتمال کسری بودجه سال ۱۳۹۳ وجود دارد دولت باید با کاهش هزینه های خود مانع از کسری بودجه شود. در غیر این صورت باید به چاپ اسکناس روی آورده که خود این موضوع تورم زا است.

به گزارش افکارنیوز ، اسدالله عسگراولادی درباره لایحه بودجه سال ۱۳۹۳ با تاکید بر این که باید از دولت حمایت کرد و به آن فرصت داد تا رفته رفته از فرصت ها استفاده کند اظهار کرد: البته بودجه انقباضی نبوده و کمی انبساطی است ولی باتوجه به شرایط فعلی باید با دولت همراهی کرد.

وی ادامه داد: بودجه به موقع ارائه شده واز شفافیت لازم برخوردار است. این دو ویژگی ایجاب می کند که حداکثر حمایت از آن به عمل آید.

عسگراولادی با تاکید بر این که در بودجه باید به سمت اشتغالزایی و خصوصی سازی حرکت کرد و به این دو موضوع توجهی بیشتری می شد بیان کرد: ما سند چشم انداز ۲۰ ساله را داریم که با اصل ۴۴ باید به سمت آن حرکت کنیم. دولت باید به اصل ۴۴ توجه ویژه ای داشته باشد.

رییس کمیسیون صادرات اتاق بازرگانی ایران با اشاره به این که به طور کلی موافق بودجه هستم، بیان کرد: البته مطرح شدن بودجه هدفمندی یارانه ها را جدا از بودجه اصلی کشور جایز نمی دانم.

وی افزود: این دو موضوع باید توامان در یک بودجه واحد در نظر گرفته شود نه این که جدا بررسی شود.

عسگراولادی تاکید کرد: با توجه به تورم، وضعیت تحریم ها، کسری بودجه و رشد منفی اقتصاد اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها به صلاح کشور نیست.

رییس کمیسیون صادرات اتاق بازرگانی ایران با اشاره به سخنان رییس کمیسیون اقتصادی مبنی بر این که باید با توسعه برنامه های عمرانی از کسری بودجه در سال آینده جلوگیری کنیم، گفت: بودجه از سه منبع ارزی، مالیاتی و گمرکی درآمدزایی می کند ولی سال آینده با لحاظ کردن هر سه منبع درآمدی باز هم احتمال کسری بودجه وجود دارد.

وی ادامه داد: کسری بودجه را نمی توان از بین برد باید به سمت این برویم که هزینه های دولت را کم کنیم.

عسگراولادی در پایان با تاکید بر این که کسری بودجه در سال آینده نگران کننده است و ممکن است دولت به چاپ اسکناس روی آورد، تصریح کرد: در این صورت مجددا شاهد بالا رفتن تورم شده لذا تنها راهی که باقی می ماند هزینه ها را کم کنیم.

 لایحه بودجه ۱۳۹۳ نیمه آذرماه از سوی رئیس جمهور به مجلس داده شد. رقم کلی بودجه سال آینده ۷۸۳ هزار میلیارد تومان است. در جلسه اخیر هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران، مشاور اقتصادی اتاق بازرگانی از احتمال کسری ۴۸ هزار میلیارد تومانی بودجه سال ۱۳۹۳ خبر داد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات