معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی آزادراه کنارگذر جنوبی تهران به طول ۱۵۶ کیلومتر در آینده نزدیک گفت: احداث این آزادراه در کاهش ترافیک و آلودگی هوای تهران تاثیر بسزایی داشته و موجب تسهیل در رفت و آمد کریدور غرب به شرق خواهد شد.

به گزارش افکارنیوز ، علی نورزاد با اشاره به آغاز عملیات اجرایی آزادراه کنارگذر جنوبی تهران در سال آینده اظهار داشت: این آزادراه به طول ۱۵۶ کیلومتر در نقطه ای از آزادراه کرج- قزوین در محدوده صنعتی آبیک آغاز و پس از عبور از مناطق نظرآباد، هشتگرد، اشتهارد، آزادراه تهران- ساوه را قطع کرده و از محدوده جنوبی فرودگاه امام خمینی می گذرد و در محدوده شهرک صنعتی چرمشهر در تلاقی با آزادراه قم- گرمسار پایان می یابد.

وی عنوان کرد: ساخت این کنارگذر یکی از مهمترین مطالبات پایتخت نشینان، رانندگان و مسافران کریدور غرب به شرق بوده است که با توجه به پیچیدگی های آن تاکنون محقق نشده بود.

نورزاد در خصوص نقش این آزادراه گفت: احداث این آزادراه نقش موثری در کاهش بار ترافیکی کریدورهای شرقی- غربی خواهد داشت و دسترسی سریع و ایمن استان های شمالی و شمال غربی کشور به مرکز، شرق و جنوب کشور را فراهم می کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی هدف از احداث این آزادراه را کاهش آلودگی شهر تهران و تسهیل رفت و آمد در قسمت مرکزی پایتخت عنوان کرد و افزود: رفع گره ترافیکی محدوده شهرهای تهران و کرج از مزایای ویژه احداث این آزادراه است.

نورزاد در پایان گفت: این آزادراه با تعامل مشترک وزارت راه و شهرسازی و معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری در آستانه اجرا قرار گرفته و در حال حاضر در مرحله انتخاب سرمایه گذار است. این طرح در لایحه بودجه سال ۱۳۹۳ کل کشور دارای ردیف اجرایی است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات