به گفته فعالان بازار با اعلام خبر آزاد شدن خرید و فروش مسکن مهر از سوی وزیر راه و شهرسازی، خرید و فروش مسکن مهر رونق گرفته است.

به گزارش افکارنیوز ، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی که از مخالفان سرسخت مسکن مهر به شمار می رود، در برنامه نگاه یک اعلام کرد که بخشنامه آزاد شدن معاملات مسکن مهر را تا چند هفته دیگر صادر می کند و ظاهراً این خبر بر رشد قیمت مسکن مهر بیش از پیش تأثیر گذاشته و حتی برخی از فروشندگان را با این تصور که قیمتها افزایش می یابد، از فروش واحد مسکونی منصرف کرده است.

فعالان بازار مسکن مهر در شهرهای جدید پرند (پایتخت مسکن مهر) و پردیس اگر چه این خبر را به فال نیک گرفته اند، اما عنوان می کنند قطعاً با آزاد شدن معاملات مسکن مهر و ابلاغ بخشنامه های مربوط به آن قیمت مسکن مهر افزایش قابل ملاحظه ای خواهد یافت.

حسین پور یکی از بنگاه داران مسکن شهر جدید پرند به خبرنگار فارس گفت: قیمت مسکن از حدود ۴۰ روز پیش به صورت چراغ خاموش در حال افزایش است، به طوری که قیمتها در همین مدت حدود ۳۰ درصد رشد پیدا کرده است.

وی افزود: برخی از فروشندگان مسکن مهر با شنیدن این خبر از فروش واحد مسکونی خود منصرف شدند و اعلام می کنند، احتمال افزایش قیمت وجود دارد، پس منتظر می مانیم.

حسین پور گفت: در حال حاضر یک واحد ۷۵ متری مسکن مهر (دو خوابه دارای پکیج و کولر) که حدود ۴۰ روز پیش به قیمت ۴۴ میلیون تومان به فروش گذاشته شده بود، فروشنده آن را به ۵۲ میلیون تومان رسانده است.

وی افزود: قطعاً خبر آزاد شدن خرید و فروش مسکن مهر تأثیر به سزایی بر گران شدن مسکن مهر خواهد داشت، هر چند معتقدیم که قانونی شدن خرید و فروش مسکن مهر را نیز باید به فال نیک گرفت.

*امتیاز مسکن مهر ۲۰ تا ۲۲ میلیون تومان

برخی از فعالان خرید و فروش امتیاز مسکن مهر نیز عنوان می کنند که نقل و انتقال امتیاز مسکن مهر نیز در پرند به راحتی انجام می شود و در حال حاضر امتیاز مسکن مهر شرکت کیسون ۲۰ تا ۲۲ میلیون و برای شرکت کوزو ۱۸ تا ۲۰ میلیون تومان خرید و فروش می شود.

*قیمت مسکن مهر در پردیس

پورابراهیمی یکی از فعالان بازار مسکن در شهر پردیس با بیان اینکه آزاد شدن خرید و فروش مسکن مهر بر گران شدن قیمت مسکن مهر تأثیر مثبتی خواهد گذاشت، گفت: قیمت واحدهای مسکونی مهر که زمانی به شدت افزایش یافته و سپس کاهش یافته بود، این روزها در حال جبران کردن آن کاهش قیمت است.

وی ادامه داد: زمانی قیمت یک واحد مسکونی مهر ۸۵ متری به ۱۱۰ میلیون تومان هم رسید و سپس به ۶۵ میلیون تومان کاهش یافت.

وی اضافه کرد: قیمت همین واحد مسکونی در حال حاضر به ۸۰ میلیون تومان رسیده است.

پورابراهیمی گفت: از زمانی که وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که خرید و فروش مسکن مهر آزاد می شود، برخی از متقاضیان مسکن مهر تا حدی برای خرید اقدام کرده اند و همین مسأله باعث افزایش قیمت است.

به گفته وی، در حال حاضر یک واحد مسکونی مهر به مساحت ۸۵ متر به مبلغ ۸۰ میلیون تومان به فروش می رسد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات