قیمت طلا در معاملات امروز بازار جهانی ۳ دلار کاهش یافت و به ۱۲۴۱ دلار در هر اونس رسید.

به گزارش افکارنیوز ، قیمت طلا که در ابتدای معاملات روز سه شنبه تحت تاثیر افزایش پیش خریدها اندکی افزایش یافته بود در ادامه معاملات روندی نزولی را در پیش گرفت.

سرمایه گذاران در آستانه نشست سیاست گذاری فدرال رزرو، از تصمیم نهایی این نشست در مورد تعدیل سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا نگران هستند. تعدیل این سیاست می تواند باعث افت بیش از پیش قیمت طلا شود.

قیمت طلا از ابتدای امسال تاکنون به دلیل نگرانی ها از تعدیل سیاست محرک اقتصادی فدرال رزرو آمریکا بیش از یک چهارم کاهش یافته و به روند ۱۲ ساله افزایش قیمت خاتمه داده است.

اکثر اقتصاد دانان معتقدند، فدرال رزرو تا ماه مارس سال آینده تعدیل سیاست تسهیل کمی خود را آغاز نخواهد کرد. فدرال رزرو روز چهارشنبه و در پایان نشست دو روزه خود، بیانیه ای را منتشر و تصمیم خود را بیان خواهد کرد.

یک تاجر فلزات گرانبها در هنگ کنگ به رویترز گفت: «من فکر می کنم این افزایش پیش خریدها که اخیرا شاهد بوده ایم می تواند بیشتر شود، اگر فدرال رزرو فردا تصمیم خاصی اتخاذ نکند. »
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا، امروز با ۳ دلار کاهش نسبت به روز گذشته مواجه شده و به ۱۲۴۱ دلار در هر اونس رسیده است.

صندوق اس پی دی آر گلد تراست، بزرگترین صندوق سرمایه گذار در بازار طلا اعلام کرد، روز دوشنبه، میزان دارایی هایش ۸.۷۰ تن کاهش یافته و به ۸۱۸.۹۰ تن رسیده است که بیشترین میزان خروج سرمایه از این صندوق از ۲۱ اکتبر تاکنون به شمار می رود.

پس از خروج بیش از ۴۵۰ تن از سرمایه ها که به دلیل هدایت پول سرمایه گذاران از بازار طلا به سمت بازارهای دیگر نظیر بازار سهام بود، میزان دارایی صندوق های سرمایه گذاری به پایین ترین سطح از ژانویه ۲۰۰۹ تاکنون رسیده است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات