بعد از واردات گزینشی مازراتی ها، فراری کالیفرنیا و آن مرسدس S۵۰۰ معروف، به نظر راه برای خودنمایی مدل های دیگری هم باز شده است.

به گزارش افکارنیوز ، اگر طی دو روز گذشته نگاهی به آگهی های خودرو انداخته باشید، شاید چشم تان به تبلیغی خورده باشد که مرسدس C۲۰۰ مدل ۲۰۱۴ را با قیمت ۲.۵ میلیارد تومان به صورت اقساط واگذار می کند. ظاهرا متولی ورود این سری از خودروهای لوکس سازمان توسعه تجارت است که در آبان ماه امسال به ۱۱۰ مدل ۲۰۱۴ مجوز ورود به کشور را داد و حالا پایشان به خیابان ها باز شده است. امکانات و شرایط خرید این خودرو به گونه ای است که شاید تنها تصور کردن آن برای ما ممکن باشد.

شرایط خرید در ایران

مرسدس بنز C۲۰۰ مدل ۲۰۱۴ وارداتی تنها در رنگ سفید قابل عرضه است، قیمت در نظر گرفته شده برای آن دو میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان بوده که با شرایط اقساط به دست طرفدارانش می رسد. برای این کار پیش پرداخت یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی نیاز است با اقساط ۲۴ ماهه به مبلغ تنها ۶۰ میلیون تومان ناقابل! این در حالی است که بیمه بدنه هم شامل این خودرو اشرافی می شود ولی نباید فراموش کرد که یک چک تضمینی به مبلغ یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان هم از مشتریان طلب می شود.

طراحی ظاهری

این مرسدس از الگوی همیشگی طراحی محصولات سری C پیروی کرده است ولی با یک تفاوت عمده!
خطوط به کار رفته در بدنه حالتی دارند که شاید در اولین برخورد فکر کنید با یک خودرو مفهومی (کانسپت) روبرو هستید. در نمای جلو جلوپنجره استیل و مخصوص این سری خودنمایی می کند ولی چراغ ها بسیار کشیده تر شده و کاسه داخلی آنها با به همراه داشتن مسیری از LED کاملان آن را اسپورت و در عین حال خشن نشان می دهد، هر چند کوچک بودن سپر در این قسمت باعث شده تا این مرسدس در نمای جلو شیبی به سمت پایین داشته باشد و آیرودینامیک به نظر برسد. در نمای کناری اما اوج هنر طراحی آلمانی ها به چشم می آید جایی که گلگیرها هرچند برجستگی آنچنانی ندارند ولی فرورفتگی روی درها باعث شده تا بازی نور در این قسمت چشم نواز باشد.

این را بگذارید کنار خطوطی که از چراغ های عقب و جلو روی بدنه خودنمایی می کنند و برخلاف اکثر خودروها با هم موازی نیستند. در مورد بخش عقب این C۲۰۰ جذاب هم باید گفت رد پای برادرش یعنی CLS در فرم سپر و چراغ ها تا حدودی به چشم می آید، چراغ ها حالتی برگ گونه دارند و سپر هم با در اگزوز در طرفین آماده آزاد کردن اسب های قدرت است.

وضعیت فنی

این سدان آلمانی در بازارهای جهانی با سه مدل موتور بنزینی، دیزل و هیبرید عرضه می شود که خب تنها نمونه بنزینی آن مجوز واردات به کشور را گرفته است.

مدلی که موتور ۳.۵ لیتری شش سیلندر برای آن انجام وظیفه می کند از توربو شارژر هم بهره می برد که در نهایت قدرتی حدود ۳۱۰ اسب بخار را در اختیار راننده اش قرار می دهد. ضمن اینکه گیربکسی شش سرعته اتومات وظیفه انتقال قدرت موتور را به چرخ ها برعهده دارد.

امکانات ایمنی و تجهیزات

این خودرو به آخرین تجهیزات ایمنی و رفاهی مجهز شده که با توجه به مبلغ پرداختی اتفاق عجیبی نیست.
از نمونه این امکانات می توان به ایربگ های جانبی، پرده ای و سفارشی برای تمام سرنشینان اشاره کرد.

علاوه بر اینها C۲۰۰ جدید به ترمزهای جلو دیسکی خنک شونده، ABS، کنترل اتوماتیک هوا با تنظیم دوگانه درجه حرارت، صندلی های برقی با گرم کن، حافظه و چرم سفارشی، پشت سری فعال هنگام تصادف، آینه های برقی همراه با گرمکن و سیستم جمع شونده هوشمند، روشن و خاموش شدن اتومات چراغ ها، زنون، چرخش نور در پیچ ها، کروز کنترل، ردیاب ماهواره، سنسور باران، سنسور پارک، سانروف، سقف پاناروما، سیستم کمک پارک، هشدار نقطه کور و دوربین دید عقب مجهز شده است.

رکورد آگهی های خودرو توسط مرسدس C۲۰۰ مدل ۲۰۱۴ شکسته شد و خرید آن ۲.۵ میلیارد تومان برایتان آب خواهد خورد. البته آگهی دهندگان با شرایط اقساط فکر راحتی خریداران را هم کرده اند. در این صورت باید ماهی ۶۰ میلیون تومان ناقابل کنار بگذارید!
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات