رییس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی از ثبات قیمت انواع ماهی و مرغ تا پایان سال خبر داد و گفت: قیمت عرضه ماهی و مرغ منطقی است و به دلیل حجم تولید وعرضه مناسب پیش بینی می شود افزایش قیمت برای شب عید نخواهیم داشت.

به گزارش افکارنیوز ، مهدی یوسف خانی اظهار کرد: وضعیت تولید ماهی و به ویژه مرغ خوب و رضایت بخش است که با این تفاسیر تا پایان سال قیمت آنها افزایش نخواهد یافت.

وی ادامه داد: با توجه به نوسان حجم عرضه و تقاضا پیش بینی می شود قیمت مرغ کیلویی ۱۰۰ تا ۲۰۰ تومان کاهش یابد.

رییس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی پیش بینی کرد که با پایان ماه صفر و آغاز به کار تالارها و رستوران ها به دلیل افزایش تقاضا قیمت مرغ و ماهی دستخوش تغییر شود.

یوسف خانی یادآور شد: ۸۰ درصد ذرت و سویای مصرفی برای پرورش ماهی از کشورهای اوکراین و برزیل وارد می شود که کیفیت محصول وارداتی بیش از تولید داخلی است.

به گفته وی ذرت کیلویی ۱۱۰۰ تومان و سویا کیلویی ۱۸۰۰ تومان به فروش می رسد.

رییس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی افزود: به طور نسبی حجم پرورش دهندگان ماهی به دلیل صید بی رویه کاهش یافته و افزایش هزینه های جانبی بر این موضوع بی تاثیر نبوده است.

او خاطرنشان کرد: در حال حاضر قیمت هر کیلو مرغ ۶۷۰۰ تومان، تخم مرغ ۴۰۰۰ (هر شانه دو کیلویی ۷۵۰۰ تا ۸۰۰۰ تومان) ، ماهی جنوب ۲۳ هزار و ۵۰۰ تومان، ماهی سفید ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان، قزل آلا ۹۸۰۰ تومان، شوریده ۲۳ هزار و ۵۰۰ تومان، کپال ۳۳ هزار و ۵۰۰ تومان، آزاد ۵۸۰۰ تومان و حلوای سیاه ۱۸ هزار تومان است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات