مدیرکل اتباع خارجی استانداری تهران از حضور ۱ میلیون و ۴۲۰ هزار تبعه خارجی غیرمجاز در کشور خبر داد و عضو انجمن دفاتر کفالت گفت: ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تبعه به صورت مجاز و غیرمجاز در کشور حضور دارند.

به گزارش افکارنیوز ، عیسی موسوی نسب، مدیر کل اتباع خارجی استانداری تهران در مراسم افتتاحیه دفتر کفالت، اقامت و اشتغال اتباع خارجی استان تهران با اشاره به حضور ۱ میلیون و ۴۲۰ هزار اتباع خارجی غیر مجاز در کشور اظهار داشت: ۴۵۰ هزار نفر از این افراد در استان تهران مشغول فعالیت هستند که تقریباً ۳۰ درصد پناهندگان را شامل می شوند.

وی ادامه داد: خرداد ماه امسال، وزارت کشور طرح ایجاد دفاتر کفالت را در ۱۲ استان اجرایی کرد اما با توجه به اینکه استان تهران از اهمیت های ویژه ای برخوردار است این طرح در استان تهران پس از بررسی ضعف و قوت ها به اجرا درآمد.

مدیر کل اتباع خارجی استانداری تهران بیان کرد: بحث پاسپورت خانواری در استان تهران را در دستور کار این دفاتر قرار داده ایم و از بین ۱۲۶ هزار پاسپورت خانواری مربوط به طرح غیرمجازین سال ۸۹، حدود ۵۰ درصد این پاسپورت ها مربوط به استان تهران است.

وی با اشاره به حضور ۲۷۰ هزار پناهنده در کشور گفت: یک سوم این افراد در استان تهران سکونت دارند.

موسوی نسب به تعیین تکلیف اتباع غیرمجاز اشاره کرد و گفت: فرآیند حضور قانونی این افراد را تسهیل می کنیم و با حضور غیرقانونی برخورد کرده و هزینه های حضور غیرقانونی را بالا می بریم و نمی گذاریم اتباع به صورت غیرقانونی وارد کشور شوند.

مدیرکل اتباع خارجی استانداری تهران با اشاره به ۱۴ مأموریت دفاتر کفالت و اشتغال اتباع خارجی گفت: از ۱۱۷ دفتر کفالت و اقامت در استان تهران، امروز به صورت رسمی ۴۴ دفتر کفالت در استان تهران آغاز به کار خواهد کرد و دفاتر باقی مانده تا ابتدای سال آینده فعال خواهد شد.

 در ادامه این مراسم، سیدتقی قائمی، عضو انجمن دفاتر کفالت و اشتغال اتباع خارجی استان تهران اظهار داشت: ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تبعه بیگانه به صورت مجاز و غیر مجاز در کشور وجود دارد که ساماندهی این افراد نیاز به برنامه ریزی، بودجه و امکانات دارد.

وی با بیان اینکه این افراد علاوه بر بیماری ها و مشکلاتی که دارند، از امکانات و یارانه دولت بر اقلام اساسی استفاده می کنند و درآمد زیادی برای کشورهایی نظیر افغانستان ایجاد می شود.

قائمی با اشاره به آموزش کارکنان دفاتر کفالت و اشتغال از فراهم شدن امکانات لازم برای آغاز فعالیت این دفاتر خبر داد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات