عضو کمیسیون برنامه و بودجه

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: تاکنون بیش از هزار پیشنهاد برای بودجه ۹۳ کل کشور وصول شده است.

به گزارش افکارنیوز ، شهباز حسن پور با اشاره برگزاری جلسات کمیسیون تلفیق بودجه ۹۳ از روزهای آینده اظهار داشت: دستور کار این جلسه بحث و بررسی و تبادل نظر در خصوص کلیات بودجه سال آینده است.

وی افزود: جلسات به صورت مرتب تا پایان بررسی لایحه بودجه برگزار خواهد شد و اینکه آیا جلسات هر روز برگزار شود، در جلسه امشب تصمیم گیری می شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه نمایندگان مجلس تا فردا ظهر فرصت دارند، پیشنهادات بودجه ای خود را به کمیسیون تلفیق ارائه کنند، تصریح کرد: با توجه به این که طرح های عمرانی ارائه شده از سوی دولت معدود بوده، بسیاری از دستگاه ها و نمایندگان پیشنهادات خود را تاکنون ارائه کرده اند که بیش از سالهای گذشته به نظر می رسد.

به گفته این نماینده مجلس در حال حاضر بیش از ۱۰۰۰ پیشنهاد توسط نمایندگان و نیز دستگاه های مختلف اجرایی به کمیسیون های مجلس در خصوص بودجه ارائه شده است.

وی ادامه داد: پیشنهادات و اصرار نمایندگان و مجامع استانی و دستگاه ها حاکی از نارضایتی نمایندگان از لایحه بودجه ۹۳ کشور است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه در حال حاضر جلسه کمیسیون برنامه و بودجه در حال انجام است، اظهار داشت: برای بودجه سال آینده ۳ هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت در نظر گرفته شده است که به اتفاق آرا در کمیسیون برنامه و بودجه مصوب شد، اما با این حال برخی نمایندگان خواستار افزایش این موضوع هستند.

حسن پور گفت: همچنین نحوه تسویه حساب بدهی دولت به پیمانکاران بخش های خصوصی که در حال حاضر بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان است، در حال بررسی بوده و یک پیشنهاد این است که اسناد خزانه اسلامی به صورت مدت دار فروخته شود و منابع آن جهت تامین طلب پیمانکاران پرداخت شود که در حال حاضر به تصویب نهایی نرسیده است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات