معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزیر نیرو با بیان اینکه افزایش قیمت آب و برق بر روی قبوض در سال آینده برای ۵۰ درصد مصرف کنندگان کمتر از هزار تومان است، گفت: کمیته تجدید نظر برای کاهش هزینه انشعاب برق در وزارت نیرو تشکیل شد.

به گزارش افکارنیوز ، علیرضا دائمی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا افزایش قیمت آب و برق در بودجه سال ۹۳ دیده شده است یا خیر، افزود: در بودجه ۹۲ پیش بینی شده بود که تعرفه آب و برق ۳۸ درصد افزایش یابد، اما دولت هنوز در این باره هیچ تصمیمی نگرفته است.

وی ادامه داد: در بودجه ۹۳ ردپای افزایش تعرفه آب و برق دیده شده است، بنابراین تعرفه ها قرار است تعدیل شود، اما این تعدیل به این معنا نیست که اثرات بسیار زیادی بر روی اجتماع و سبد هزینه خانوار داشته باشد.

وی با بیان اینکه بدون ابزار اقتصادی نمی توان مصرف آب و برق در کشور را تنها با توصیه کردن کاهش داد، گفت: افزایش تعرفه آب و برق در قالب قانون و به شکل پلکانی و با در نظر گرفتن وضعیت جغرافیایی انجام خواهد شد، بنابراین اثرات آن باید به گونه ای باشد که تحمیل هزینه های جدی برای خانوارها نداشته باشد.

دائمی گفت: در سال آینده مطمئنا افزایش آب و برق برای ۵۰ درصد مصرف کنندگان کمتر از هزار تومان خواهد شد.

دائمی تاکید کرد: تولید آب شرب در کشور هزار تومان است و در برق برای هر کیلووات ساعت ۲۵۰ تومان است.

وی ادامه داد: در حال حاضر پولی که از مردم بابت مصرف برق گرفته می شود، به طور متوسط ۴۳ تومان است که از همین ۴۳ تومان ۱۶ تومان بابت هدفمندی ۶ تومان بابت مساجد و مراکز فرهنگی کسر می شود و تنها ۲۰ تومن به درآمد وزارت نیرو اضافه می شود.

*وزیر نیرو به قول خود عمل کرد

معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزیر نیرو در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه وزیر نیرو در صحن مجلس به نمایندگان مجلس قول داد تا در خصوص افزایش انشعاب برق تجدید نظر صورت گیرد و برای آن کمیته ای تشکیل شود، گفت: وزیر نیرو پس از صحبت های خود در صحن علنی مجلس کمیته ای را برای تجدید نظر در خصوص هزینه انشعاب برق تشکیل داده است.

وی ادامه داد: معتقدم اگر تصمیمی گرفته شود که قابل ارزیابی مجدد باشد، آن را حتما انجام خواهیم داد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات