یک کارشناس صنعت خودرو معتقد است: فعالیت خودروسازان خارجی در ایران تا سه ماه آینده آغاز خواهد شد.

به گزارش افکارنیوز ، شهرام آزادی - عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی - اظهار کرد: با به نتیجه رسیدن مذاکرات جاری در زمینه نحوه اجرای توافقنامه ژنو تا سه ماه آینده شاهد آغاز فعالیت خودروسازان خارجی در ایران خواهیم بود.

وی با بیان این که با لغو رسمی تحریم صنعت خودرو از سوی آمریکا قراردادهایی بین خودروسازان داخلی و خارجی منعقد خواهد شد، خاطرنشان کرد: هم اکنون خودروسازان خارجی در حال مذاکره با خودروسازان داخلی بوده و توافقاتی نیز در این زمینه صورت گرفته است.

عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی ادامه داد: پیش بینی می شود با به نتیجه رسیدن مذاکرات تا سه ماه آینده شاهد آغاز فعالیت خودروسازانی از کشورهای فرانسه، کره و احتمالا ایتالیا در ایران باشیم.

وی افزود: البته نتایج حضور خودروسازان خارجی در ایران به زودی مشخص نشده و از سال آینده شاهد نتایج مثبت حاصل از این اتفاق خواهیم بود.

آزادی با بیان این که با لغو تحریم صنعت خودرو قراردادهای بلند مدتی بین خودروسازان داخلی و خارجی منعقد خواهد شد، تصریح کرد: مطمئنا پژو و رنو در ایران حضور خواهند یافت ضمن این که حضور خودروسازانی از فرانسه، کره و ایتالیا نیز تقریبا قطعی است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات