هوندا سیویک سدان، مزدا ۳و تویوتا پریوس اول شدند.

به گزارش افکارنیوز ، موسسه ملی ایمنی بزرگراه ها در آمریکا به صورت رسمی لیست ایمن ترین خودروها و خودروهای ایمن را در سال جاری میلادی معرفی کرده است که با هم نگاهی به این خودروها می اندازیم.

موسسه ملی ایمنی بزرگراه ها در آمریکا به صورت رسمی لیست ایمن ترین خودروها در سال جاری میلادی را معرفی کرده است که با هم نگاهی به این خودروها می اندازیم.

iihs-crash-test

در این سال در حدود ۲۲ وسیله نقلیه موفق به دریافت نشان IIHS Top Safety Pick+ و ۱۷ وسیله نقلیه نیز Top Safety Picks دریافت کرده اند که در رده خودروهای کوچک و جمع و جور هوندا سیویک سدان، مزدا ۳و تویوتا پریوس قرار گرفته اند که هر ۳ توانسته اند نمره Top Safety Pick+ را به دست اورده اند و فورد فیوژن ؛ آکورد کوپه و سدان به همراه مزدا ۶ و سوبارو لگیسی و سوبارو Outback نیز در رده خودروهای اندازه متوسط موفق به دریافت نشان فوق شده اند و در رده خودروهای لوکس نیز اینفینیتی Q۵۰ به همراه Lincoln MKZ و Volvo S۶۰ قرار گرفته اند که شما با اطمینان می توانید آنها را خریداری کنید و اگر شما خودروهای کاملا لوکس و البته بزرگتر می خواهید خریداری کنید Acura RLX و Volvo S۸۰ توانسته اند Top Safety Pick+ را دریافت کنند.

در رده خودروهای شاسی بلند کوچک Mazda CX-۵ به همراه Mitsubishi Outlander و Subaru Forester l قرار گرفته اند و در رده شاسی بلند های اندازه میانی نیز Toyota Highlander نیز موفق به دریافت این نشان شده است و در رده خودروهای لوکس شاسی بلند نیز Acura MDX به همراه مرسدس بنز کلاس ام و Volvo XC۶۰ نیز در این لیست قرار گرفته اند و البته Honda Odyssey نیز تنها خودرو مینی ون است که در بازار توانسته است Top Safety Pick+ را بدست آورد.

و حالا نوبت به خودروهایی است که توانسته اند نشان Top Safety Picks را بدست آورند که شورلت اسپارک تنها خودروهای مینی است که این نشان را بدست اورده است.

داج دارت به همراه فورد فوکوس و هوندا سیویک کوپه، Hyundai Elantra، Scion Tc، Subaru Impreza و Subaru XV Crosstrek نیز در رده خودروهای جمع و جور نشان Top Safety Picks را بدست آورده اند و در رده خودروهای میان اندازه سدان Chrysler ۲۰۰، Dodge Avenger، Kia Optima، Nissan Altima به همراه فولکس واگن پاسات و تویوتا کمری قرار گرفته اند.


در رده خودروهای سایر متوسط لوکس نیز می توان به Acura TL و در خودروهای شاسی بلند کوچک اسپرت به Mitsubishi Outlander و Volvo XC۹۰ در رده خودروهای شاسی بلند اشاره کرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات