وزیر نیرو با اعلام اینکه آبرسانی به برخی روستاها هنوز با تانکر انجام می شود، از پیش بینی اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومانی آبرسانی روستاها در بودجه ۹۳ خبر داد و گفت: آماده ارائه تسهیلات صندوق توسعه ملی به سرمایه گذاران بخش خصوصی هستیم.

به گزارش افکارنیوز ، حمید چیت چیان اظهار کرد: مسئولیت تامین آب شرب شهرها و روستاها در کشور به عهده وزارت نیرو است.

وزیر نیرو درباره مشارکت سرمایه گذاران بخش خصوصی گفت: بنده می خواهم از این فرصت استفاده و از سرمایه گذاران بخش خصوصی دعوت کنم تا در این گونه فعالیت ها مشارکت داشته باشند.

وی تصریح کرد: سرمایه گذاران بخش خصوصی می توانند با ساخت تجهیزات توسط خودشان آب شیرین تولید شده را به آبفا بفروشند.

وی همچنین با اشاره به آمادگی صندوق توسعه ملی برای ارائه خدمات به سرمایه گذاران بخش خصوصی خاطرنشان کرد: هم صندوق توسعه ملی و هم بانک ها برای تأمین تسهیلات لازم برای بخش خصوصی کمک می کنند که امیدواریم با فعالیت بخش خصوصی و سرمایه گذاری های دولتی بتوانیم بهترین خدمت را به مردم عزیز ارائه دهیم.

* پیش بینی ۲۰۰ میلیارد تومان برای توسعه آب رسانی به روستاها در بودجه سال ۹۳


چیت چیان در ادامه اظهار کرد: موضوع تأمین آب شرب روستاها و مشکلات آن تنها به این استان محدود نمی شود.

وی اضافه کرد: دلیل عمده مشکل تأمین آب روستاها، خشکسالی های چندین سال گذشته در کشور است.

وزیر نیرو تصریح کرد: شرایط آب و هوایی کشور منجر به این شده که حتی در بعضی روستاها که تأسیسات تأمین آب هم مهیا شده به سبب نبود منابع آبی مجبور به آب رسانی به این استان ها با تانکر هستیم.

وی افزود: خوشبختانه در بودجه سال ۹۳ ردیف ویژه ای برای توسعه تسهیلات آب رسانی به روستاها پیش بینی شده است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: در سال ۹۳ مقدار ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه آب رسانی به روستاها پیش بینی شده است.

* شرایط آب و هوایی سیستان و بلوچستان شرایط سختی است


وزیر نیرو درباره به کارگیری چاه نیمه ها در سال های گذشته گفت: احداث چاه نیمه ها سبب این شده که در فصولی که رودخانه هیرمند سیلابی می شود امکان ذخیره آب ها و در اختیار گذاشتن برای مردم وجود دارد.

وی افزود: البته بنده قبول دارم که شرایط آب و هوایی استان شرایط سختی است و بسیاری از روستاها و کشاورزان با مشکل کم آبی مواجه هستند.

وی همچنین با اشاره به پیگیری های دستگاه دیپلماسی برای تأمین آب از کشور افغانستان اظهار کرد: وزارت نیرو نیز کنار دستگاه دیپلماسی تلاش خود را برای تأمین آب انجام می دهد که امیدواریم با بارش رحمت الهی و افزوده شدن ذخایر و دسترسی بیشتر به منابع آبی مشکلات مردم رفع شود.

* تکمیل رینگ شرقی شبکه برق کشور


وزیر نیرو با اشاره به افتتاح پست ۴۰۰ کیلو ولت در استان سیستان و بلوچستان گفت: با افتتاح این پست که از یک سو به خراسان جنوبی و از سوی دیگر به نیروگاه کرمان متصل است رینگ شرقی شبکه برق کشور تکمیل شد.

چیت چیان افزود: امیدواریم با به بهره برداری رسیدن نیروگاه ایرانشهر با ظرفیت ۵۰۰ مگاوات، ظرفیت بهتری برای منطقه برای سرمایه گذاری بخش خصوصی و صنایع ایجاد شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات