گزارش های منتشره نشان می دهد که سنگاپور در حال تبدیل شدن به محلی برای ثروتمندان خارجی است تا پولهایشان را به این کشور منتقل کنند.

به گزارش افکارنیوز ، در سنگاپور خیلی کارها ممنوع است و مقام های سنگاپوری به اجرای قوانین سختگیرانه و تعیین استانداردهای بالا برای مقابله با تخلفات و داشتن نرخ پایین جرم و جنایت افتخار می کنند. اما گزارش هایی منتشر شده اند که احتمال دارد مقام های فاسد، دست اندرکاران عملیات پولشویی و افرادی که از پرداخت مالیات در کشورهایشان سرباز می زنند، حساب های بانکی خود را در موسسات مالی سوئیس ببندند و با افتتاح حساب در سنگاپور، پول های خود را به این کشور واریز کنند، امری که عامل ناخشنودی بسیار مقام های این کشور را پدید آورده است.

دولت سنگاپور نیز در واکنش به چنین گزارش هایی اقدام های جدی برای حفظ آبرو و حیثیت کشور اتخاذ کرده است تا سنگاپور بهشت امنی برای افرادی نباشد که از پرداخت مالیات طفره می روند.

مقام های سنگاپور در حال مذاکره برای عقد توافق نامه با آمریکا هستند که بر اساس آن بانک های سنگاپور ملزم می شوند جزئیات دارایی های خارجی اتباع آمریکایی را با اداره مالیات این کشور در میان بگذارد. آمریکا طی ماه جاری با شش دولت دیگر توافق نامه موسوم به" قانون پیروی از مالیات" امضا کرد.

یک سخنگوی وزارت دارایی سنگاپور در این خصوص گفت: مطرح کردن این اتهامات که افراد ثروتمند با مخفی کردن پول خود در سنگاپور می توانند از پرداخت مالیات اجتناب کنند، هیچ پایه و اساسی ندارند.

وی تصریح کرد: عقد توافق نامه ای در زمینه قانون پیروی از مالیات بخشی از تلاش های گسترده تر در سنگاپور خواهد بود که با هدف ایجاد شفافیت بیشتر در بخش بانکی و امور مالی انجام می شود. سنگاپور برای تبادل اطلاعات پیمان های مشابهی با آلمان و کشورهای ثروتمند عضو سازمان توسعه و همکاری اقتصادی امضا کرده است.

وزیر دارایی سنگاپور نیز اظهار کرد: از امسال، تحت تعقیب قرار دادن و مجازات پولشویان در سنگاپور ساده تر خواهد شد چرا که می توان اطلاعات بانکی و شخصی این افراد را بدون اخذ حکم دادگاه از موسسات مالی گرفت.

به گزارش صدای آمریکا، سنگاپور افتخار می کند که یکی از با ثبات ترین دولت ها و اقتصادهای جهان بوده و بهترین فضا و مقررات را برای سرمایه گذاری و تجارت دارد. سنگاپور نرخ مالیات رقابتی و نظام بانکی دارد که به حریم خصوصی مشتریانش احترام می گذارد و همه این مزیت ها توجه افراد بسیار مرفه و ثروتمند را به این کشور جلب می کند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات