قائم مقام مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران با تکذیب واردات بنزین چینی اعلام کرد: واردات اکتان افزا برای ارتقای کیفیت بنزین با توجه به حجم تولید داخل متوقف شده است.

به گزارش افکارنیوز ، شاهرخ خسروانی خبر واردات بنزین چینی که توسط برخی رسانه ها منتشر شده بود را رد کرد و گفت: محموله ای که خبر ورود آن به کشور منتشر شد اصلا بنزین نبوده بلکه اکتان افزا برای ارتقای کیفیت بنزین بود.

وی افزود: شرکت خصوصی پالایش نفت شیراز با توجه به نیازهای احتمالی خود سال گذشته صرفا یک محموله محدود اکتان افزا وارد کرد که تاکنون نیز مورد استفاده قرار نگرفته است.

قائم مقام مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی با تاکید بر این که این محموله اکتان افزای دارای مجوز قانونی از مجاری رسمی و مطابق با استاندارد های موردنظر بوده است در مورد حجم آن گفت: برخلاف آن چه که منتشر شده است حجم اکتان افزای وارد شده بسیار کمتر از مقادیر اعلام شده است.

خسروانی با تاکید بر این که کشور در زمینه تولید اکتان افزا (MTBE) به خودکفایی رسیده است گفت: در حالا حاضر اکتان افزای مورد نیاز کشور در برخی واحدهای پتروشیمی به اندازه کافی تولید می شود و به همین دلیل واردات اکتان افزا آن هم از نوع MMT صحت ندارد.

پیش از این برخی رسانه از تخلیه یک محموله بزرگ مواد اکتان افزا" MMT" از یکی از ایالت های چین در پالایشگاه نفت شیراز با حجم حدود ۱۰۰ تن خبر داده بودند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات