یک کارشناس اقتصاد مسکن معتقد است: قیمت مسکن تا پایان سال روند کاهشی دارد اما همزمان با آغاز سال جدید بازار مسکن نیز بهار پر رونقی خواهد داشت.

به گزارش افکارنیوز ، احمدرضا سرحدی با اشاره به کاهش وضعیت رکودی معاملات مسکن از نیمه دوم امسال اظهار کرد: گر چه قدرت خرید خانه کاهش یافته اما رکود نیز رو به کاهش است و بازار با رونق بیشتری همراه می شود.

به گفته وی با افزایش ناگهانی قیمت مسکن قدرت خرید مردم کاهش یافت اما به نظر نمی رسد این روند تا پایان سال منجر به افزایش دوباره قیمت مسکن شود بلکه تصور می شود همچنان رکود تا پایان سال ادامه یابد.

سرحدی افزود: رونق نسبی در معاملات مسکن از ابتدای سال آینده برقرار می شود و این رونق نیازمند برنامه های مسکنی ارائه شده از سوی دولت است.

این کارشناس با بیان این که بهار پررونق مسکن در راه است، گفت: رونق یا رکود بازار به برنامه های دولت وابسته است تا چگونگی تاثیر هر یک همچون برنامه های گذشته در بازار خودنمایی کند.

وی با اشاره به این که قطعا برنامه های مسکن نیازمند برنامه ریزی از سوی دولت است، اظهار کرد: در صورت نبود برنامه مدون فشار اقتصادی به طبقات مختلف افزایش می یابد و دوباره بازار را با نوسان روبرو می کند.

به گفته سرحدی برنامه جامع مسکن نیز نیازمند بازنگری است که یکی از بخش های این برنامه، رسیدگی به بازار مسکن و کنترل نوسانات بازار است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات