دبیر کمیسیون حمل و نقل کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی (ICC) با گلایه از تردد خودروهایی که استاندارد های لازم برای تردد در جاده ها را ندارند، تصریح کرد: کامیون های جدید وارداتی استاندارد لازم را ندارند و برخی سواری های شخصی از جمله پراید نباید در جاده ها تردد کنند چون خودروی مناسبی برای تردد در جاده نیستند.

به گزارش افکارنیوز ، محمود رستم افشار تاکید کرد: یکی از مهم ترین دلایل سوانح جاده ای به سیستم مهندسی ساخت جاده ها و علائم و تابلوهای راهنمایی و رانندگی مربوط می شود.

وی اظهار کرد: تابلوها و علائمی که در جاده ها نصب می شوند کافی نیستند یا در برخی مواقع به دلایلی نامعلوم برخی از تابلوها در جاده ها برداشته می شوند.

این کارشناس از افزایش آمار تلفات مرگبار جاده ای در کشور های در حال توسعه اظهار تاسف کرد و گفت: آمار تلفات در کشور های صنعتی در حال کاهش است در حالی که این آمار در کشور های در حال توسعه، از جمله کشور های خاورمیانه رو به افزایش است.

رستم افشار پیچ و شیب های نامناسب در جاده ها را از دیگر عوامل مهم وقوع سوانح برشمرد و افزود: برخی شیب ها در جاده ها ساخت اصولی ندارند و سانحه آفرین هستند.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه برخی از خودروهای موجود در جاده ها استاندارد های لازم را ندارند، گفت: به عنوان مثال کامیون های جدید وارداتی استاندارد لازم را ندارند. همچنین برخی سواری های شخصی از جمله پراید نباید در جاده ها تردد کنند چون خودروی مناسبی برای تردد جاده نیستند.

وی تصریح کرد: روش های علمی تجربه شده ای که منجر به کاهش سریع و چشم گیر تصادفات شده اند باید منتشر شود و در اختیار همگان قرار گیرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات