رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت با بیان اینکه سهمیه بنزین نیمه یارانه ای خودروها و موتورسیکلت های فرسوده از دی ماه سالجاری حذف شد، از آغاز شمارش معکوس حذف سهمیه بنزین موتورهای فاقد پلاک ملی خبر داد و گفت: ذخیره بنزین ۴۰۰ تومانی خودروهای فرسوده تا پایان اسفند ۹۲ اعتبار دارد.

به گزارش افکارنیوز ، سید مجتبی شفیعی در تشریح آخرین وضعیت حذف سهمیه بنزین ۴۰۰ تومانی برخی از خودروها و موتورسیکلت های فرسوده، گفت: سهمیه بنزین نیمه یارانه ای وسایل نقلیه فرسوده از دی ماه سالجاری واریز نشده و کارت های سوخت آنها شارژ نخواهد شد.

رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور با یادآوری اینکه سهمیه بنزین موتورسیکلت های بالای ۱۵ سال و خودروهای سواری فرسوده بالای ۲۵ سال شهر تهران از دی ماه سالجاری واریز نشده و کارت سوخت آنها شارژ نخواهد شد، تصریح کرد: از آنجا که در کارت سوخت این خودرو و موتورسیکلت ها سوخت ذخیره وجود دارد، از این ماه به هیچ وجه کارت سوخت آنها شارژ نخواهد شد و ذخیره بنزین این دسته خودروها تا پایان سال اعتبار دارد و پس از آن هیچ اعتباری نخواهد داشت.

این مقام مسئول با بیان اینکه موتورسیکلت های فاقد پلاک ملی نیز در سراسر کشور شامل این حذف سهمیه سوخت خواهند بود، بیان کرد: وزارت نفت در حال تکمیل اطلاعات است تا قطع سهمیه سوخت این موتورسیکلت و خودروها از دی ماه جاری در دستور کار قرار بگیرد و به طور قطع اجرا خواهد شد.

وی در پایان با اعلام اینکه پلاک گذاری موتورسیکلت ها حدود هشت سال است که انجام می شود و ممکن است موتورسیکلت های فاقد پلاک هنوز به سن فرسودگی نرسیده باشند، خاطرنشان کرد: یک ماه به دارندگان موتورسیکلت های فاقد پلاک ملی که به سن فرسودگی نرسیده، فرصت داده شده که نسبت به پلاک گذاری اقدام کنند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات