معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره اینکه وام مسکن روستایی ۱۲.۵ میلیون تومانی رقمی بین ۱۶ تا ۱۸ میلیون تومان تصویب می شود، گفت: برخی از بانک ها هنوز پرداخت تسهیلات سهمیه سال ۹۱ را شروع نکرده اند و مابقی بانک ها هم تا حدود ۵۰ درصد سهمیه را پرداختند.

به گزارش افکارنیوز ، عزیزالله مهدیان با اشاره به اینکه افزایش سقف وام مسکن روستایی هنوز نهایی نشده است، گفت: جلسات متعددی با بانک مرکزی داشتیم و در نهایت جلسه ای را با حضور معاون اول رئیس جمهور، رئیس بانک مرکزی و وزیر اقتصاد برگزار کردیم که در حال حاضر نتایج آن در حال کارکارشناسی است.

وی افزود: پیشنهاد ما افزایش سقف وام از ۱۲.۵ به ۱۸ میلیون تومان بوده است اما احتمال دارد که با این رقم موافقت نشود، بنابراین احتمال می دهیم که رقمی بین ۱۶ تا ۱۸ میلیون تومان مورد تصویب قرار گیرد.

معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه برخی از بانکها رقم ۱۵ میلیون تومان را اعلام کردند در حالی که این رقم جوابگوی بخش روستایی نیست، بیان کرد: به دنبال این هستیم که سقف وام مسکن روستایی بیش از این افزایش پیدا کند.

مهدیان در خصوص مشکلاتی که برخی از بانک ها در پرداخت تسهیلات برای متقاضیان بودجود آورده اند، گفت: برخی از بانک ها هنوز پرداخت تسهیلات سهمیه سال ۹۱ را شروع نکرده اند و مابقی بانک ها هم تا حدود ۵۰ درصد سهمیه را پرداختند.

وی با اشاره به اینکه بانک ملت و سپه تسهیلات را نمی پردازند، افزود: تنها بانک تجارت در این مدت تسهیلات مسکن روستایی را پرداخت کرده است بنابراین وضعت کنونی جوابگوی سالانه ۲۰۰ هزار واحدی که باید بازسازی شود نیست.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات