قرار بر این بود که از پایان مهر ماه به طور یک ماه در میان وضعیت کیفی اپراتورهای تلفن همراه بررسی شده و به اطلاع مردم برسد اما با گذشت حدود ۲۰ روز از آذر ماه هنوز درباره نتایج دور دوم این بررسیها خبری منتشر نشده است. با این وجود وزیر ارتباطات در صفحات خود در شبکه های اجتماعی داخلی از نارضایتی اش از وضعیت اپراتورها خبر داده است.

به گزارش افکارنیوز ، اگرچه مشترکان تلفن های همراه در موارد مختلف شاهد قطع شدن ناگهانی مکالمات خود هستند اما در این زمینه اپراتورها از ارائه خدماتی مطلوب یاد می کنند.

وزیر ارتباطات نیز زمانی در ابتدای دوره کاری خود به انتقاد از وضعیت آنتن دهی تلفن های همراه پرداخته و در این زمینه گفته بود: لازم است تعرفه های اپراتورها بر اساس کیفیت آنها باشد و این اصلا مطلوب نیست که شما در یک مکالمه موبایلی گاه چندبار تماس تان قطع شود.

محمود واعظی همچنین به عدم آنتن دهی مناسب موبایل در داخل خانه ها اشاره کرده و این که خط ها در برخی قسمت های خانه آنتن دارند و در برخی قسمت های دیگر خیر را امری نامناسب برشمرده بود. با این وجود پس از اعلام اخبار مربوط به اولین دوره بررسیها، وی در این زمینه اظهار کرد: ارزیابی کیفیت عملکرد اپراتورهای تلفن همراه نشان می دهد در مجموع میانگین کشوری شاخص های میزان برقراری موفقیت آمیز مکالمه، میزان قطعی ناخواسته حین مکالمه و میزان جابجائی موفق بین سلولهای شبکه حین مکالمه در شبکه همراه اول و ایرانسل در حد مطلوب است. البته در بعضی از شهرها ضعفهایی هم وجود دارد.

واعظی در صفحات خود در شبکه های اجتماعی نیز در پاسخ به افرادی که به پیگیری این موضوع پرداخته اند اظهار کرده است: مساله دیگر یادآوری برخی دوستان در مورد وعده اینجانب در خصوص افزایش کیفیت تلفن همراه و قطع نشدن مکالمات است که در این مورد نیز باید بگویم کیفیت سرویس های تلفن همراه مناسب نیست و نارضایتی وزارتخانه و مردم به اپراتورهای ذیربط اعلام شده و آنها نیز در حال اجرای طرح های توسعه ای هستند و قول داده اند در آینده نزدیک بخش قابل توجهی از مشکلات مرتفع گردد.

وی در بخش دیگری از مطالب خود در شبکه های اجتماعی داخلی نیز اظهار کرده است: درباره سرویس دهی به اپراتورها باید بگویم درست است که من در گذشته قول دادم به این موضوع رسیدگی کنم و در حال حاضر در حال پیگیری هستم. دستگاههای فنی وقتی بخواهند ارتقای کیفیت بدهند نیازمند دایر کردن تاسیسات جدید و داشتن زیر ساختهای بهتر هستند. اپراتورها به ما قول داده اند که کیفیت را بهتر کنند و ما هم به طور جدی پیگیری ها و سختگیری هایمان را بیشتر میکنیم تا سرویس دهی به مردم بیشتر شود؛ وظیفه سازمان تنظیم مقررات رادیویی همین است که مطمئن شود به مردم سرویس مناسب می رسد و ما هم به اپراتورهایی که وظیفه شان را به درستی انجام نمیدهند تذکر میدهیم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات