مدیر اداره بررسی ها و سیاست های اقتصادی بانک مرکزی با اعلام جزئیات تازه از نحوه اعطای وام مسکن ۳۵ میلیونی تومانی، سقف وام مسکن زوج های جوان را ۶۰ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: بانک مرکزی در پی رونق غیرتورمی بخش مسکن است.

به گزارش افکارنیوز ، پیمان قربانی در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما با اشاره به اینکه میزان معاملات مسکن در پائیز امسال نسبت به مدت مشابه پارسال ۴۱ درصد کاهش یافته است افزود: می خواهیم با افزایش تسهیلات مسکن قدرت خرید خانوارها و همچنین رونق این بخش را در حد امکان افزایش دهیم.

وی گفت: البته در افزایش تسهیلات مسکن بر اساس تعادل منابع و مصارف حساب این بخش عمل می کنیم چرا که اگر غیر از این باشد تعادل به هم می خورد.

قربانی افزود: بانک مرکزی در ارائه این خدمت به مردم جدی است و هر سه ماه آثار آن را بر بخش مسکن به صورت دقیق بررسی می کند.

وی در تشریح تسهیلات جدید مسکن گفت: برای زوجینی که ۵۰ میلیون تومان وام می گیرند نیز امکان گرفتن وام جعاله ۱۰ میلیون تومانی وجود دارد و این درباره کسانی که از وام ۳۵ میلیون تومانی که با استفاده از اوراق گواهی حق تقدم اقدام به دریافت آن می کنند نیز صدق می کند.

مدیر مرکز برنامه ریزی و ارزیابی عملکرد بانک مسکن نیز در ارائه گزارش از این وام ها گفت: این وام ها در قالب سود ۱۵ درصد و با اقساط پرداختی با دو روش ثابت و پلکانی در طول حداکثر ۱۲ سال پرداخت می شود.

رحیمی انارکی اضافه کرد: متقاضیان برای دریافت وام ها می توانند به بازار سرمایه یا شعب بانک مسکن مراجعه کنند و هر امتیاز گواهی معادل ۵۰۰ هزار تومان است به این معنا که برای دریافت وام ۳۵ میلیون تومانی اخذ ۷۰ امتیاز (گواهی) نیاز است.

وی نیز بر ضرورت توجه به تعادل مصارف و منابع در پرداخت تسهیلات مسکن به متقاضیان تاکید کرد و گفت: تلاش می کنیم از روش های دیگری وام ها را به قشر های بیشتر گسترش دهیم که این نیازمند منابع و همچنین بررسی های دقیق تر کارشناسی است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات