بر اساس پیگیری های انجام شده، معاونت مطبوعاتی ارشاد اعلام کرد که مخالف تخصیص سبد کالا به خبرنگاران است.

به گزارش افکارنیوز ، طی پیگیری های صورت گرفته از دفتر معاونت مطبوعاتی ارشاد، اعلام شد که معاونت مطبوعاتی ارشاد به طورکلی مخالف اهدای سبد کالا به خبرنگاران است.

بر همین اساس نیز عنوان شده است که معاونت مطبوعاتی ارشاد اهدای سبد کالا را با تکریم خبرنگاران و همچنین شأن و منزلت آنها مغایر می داند.

اهدای سبد کالا به خبرنگاران بر اساس سیاست های جدید دولت مغایر با تکریم خبرنگاران است.

ضمن آنکه دفتر معاونت مطبوعاتی ارشاد اعلام کرد که هم اکنون لیست دقیقی از خبرنگاران وجود ندارد و معاونت مطبوعاتی ارشاد سه لیست از اسامی خبرنگاران که مربوط به دوره های قبل می شد را به وزارت رفاه ارائه داده است که خبرنگار بودن اسامی این لیست ها برای معاونت مطبوعاتی فعلی مسجل نیست.

هیئت وزیران در جلسه ۲۰ آذر ۹۲ بنا به پیشنهاد مشترک وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت، امور اقتصادی و دارایی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:

۱ در راستای سیاستهای حمایتی دولت از برخی اقشار جامعه، سبدکالا، شامل (۱.۸) کیلوگرم روغن نباتی مایع، (۱۰) کیلوگرم برنج، (۴) کیلوگرم گوشت مرغ، (۸۰۰) گرم پنیر بسته بندی (uf) و ۱.۸ کیلوگرم تخم مرغ به افراد مشمول این تصویب نامه در دو نوبت تا پایان سال ۱۳۹۲ تحویل می شود.

۲ افراد زیر مشمول این تصویب نامه هستند.

الف کلیه شاغلان و بازنشستگان دولت و نیروهای مسلح اعم از کارکنان رسمی، پیمانی و قراردادی و کلیه کارگران مشمول قانون کار و قانون تأمین اجتماعی.

ب روزنامه نگاران، خبرنگاران و هنرمندان (به تشخیص وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) و دانشجویان متأهل (به تشخیص وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه آزاد اسلامی) و طلاب (به تشخیص مرکز مدیریت حوزه های علمیه) .

ج سرپرستان خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور.

تبصره قضات و اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی از شمول این تصویب نامه مستثنی هستند.

۳ سبد کالای موضوع این تصویب نامه به صورت رایگان و در ازای بن تحویل خواهدشد.

۴ وزارت صنعت، معدن و تجارت با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مجاز به انتخاب بن کاغذی یا کارت الکترونیکی برای تحویل کالا هستند.

۵ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف است فهرست افراد موضوع بند (۲) را از دستگاههای اجرایی ذی ربط دریافت و پس از راستی آزمایی و پالایش به وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام نماید.

تبصره وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح موظف است آمار کارکنان و بازنشستگان خود را به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کند.

۶ دستگاه های اجرایی که آمار مشمولان واجد شرایط آنها توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام می گردد، موظفند نسبت به دریافت بن از وزارت صنعت، معدن و تجارت اقدام کنند.

۷ دستگاههای اجرایی موظفند در مهلت تعیین شده توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت نسبت به تسویه حساب بن ها با وزارت مذکور اقدام کنند.

۸ معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور موظف است اعتبار مورد نیاز جهت اجرای این تصویب نامه را تا سقف مبلغ پانزده هزار میلیارد (۱۵.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال از محل ردیف های متفرقه تأمین و در اختیار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار دهد.

۹ وزارت صنعت، معدن و تجارت مجاز است به منظور تسریع و تسهیل در تأمین اقلام سبد کالا، نسبت به پرداخت علی الحساب بخشی از اعتبارات به مباشرین تأمین اقدام کند.

۱۰ انتخاب مباشرین تأمین کالا توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت صورت می گیرد.

۱۱ دستگاههای مباشر تأمین موظفند تا پایان اردیبهشت ۱۳۹۳ نسبت به ارایه اسناد و مدارک مثبته به سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اقدام نمایند و سازمان مذکور نیز موظف است تا پایان تیر ۱۳۹۳ نسبت به محاسبه قطعی یارانه موضوع این تصویب نامه و تسویه حساب نهایی با مباشرین اقدام کند.

۱۲ وزارت صنعت، معدن و تجارت (سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان) موظف است بر نحوه اجرای این تصویب نامه نظارت کند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات