وزیر ارتباطات در صفحه خود در شبکه های اجتماعی داخلی وعده داد: تا پایان امسال سرعت اینترنت افزایش پیدا کند.

به گزارش افکارنیوز ، محود واعظی که امروز از ساعت ۱۱ تا ۱۲ در برخی شبکه های اجتماعی داخلی به طور آنلاین به گفت وگو با کاربران می پردازد، وعده هایی درباره سرعت و قیمت اینترنت داد.

وی در شبکه کلوب در پاسخ به سوالاتی که درباره سرعت اینترنت مطرح شده بود اظهار کرد: «با توجه به اقدامات انجام شده درخصوص افزایش پهنای باند شرکتهای PAP و همچنین کاهش sharing تا پایان سال افزایش سرعت اینترنت خواهیم داشت»

واعظی درهمین شبکه در خصوص قیمت اینترنت نیز عنوان کرد: «برای کاهش تعرفه اینترنت برای کاربران جلساتی برگزار شده که امیدواریم زودتر به نتیجه برسد و من مصمم هستند که تعرفه ها و پرداختهای مردم پائین تر بیاید. ما اعلام کرده ایم که اگر شرکتهای PAP به مردم تخفیف دهند ما هم به آنها تا ۲۵ درصد تخفیف دهیم. »

وزیر ارتباطات همچنین عنوان کرد: «در ارتباط با سرعت اینترنت کامنتهای زیادی داشته ام. ما یک وزارت خانه ای هستیم که هرچه بستر فنی خود را بالا ببریم سرعت اینترنت بالا میرود. سرعت اینترنت با دستور بالا نمیرود. همکاران من به گونه ای پروژه را تعریف کرده اند که گام به گام هم کاربران جدید و هم کاربران قدیمی سرعتشان زیاد شود.

بنده خواهشم این است که ما را درک کنید و خواسته هایتان در حد ۴ ماه باشد که من به وزارت خانه آمده ام. من قول داده ام که سرعت اینترنت را دو برابر کنم و روی قول خودم هستم. یک فرصت دوساله به من بدهید تا مشکلات را حل کنیم. من میدانم که سرعت پایین است و قطع و وصل میشود و در حال برطرف کردن مشکل هستم. »

واعظی درباره فیلترینگ و سیاستهای مربوط به آن هم اظهار کرد: «درباره سوالات مختلفی که در رابطه با فیلترینگ وجود دارد باید بگویم سیاستهای دولت یازدهم با دولت قبلی متفاوت است. این دولت در کمیته تعیین مصادیق ۶ عضو دارد. بنده و آقای جنتی یک سری هماهنگی هایی داشته ایم که قرار گذاشتیم بین ۶ وزارتخانه سیاستهای خود را هماهنگ کنیم و در این هفته یک جلسه بگذاریم و سیاستهای جدید را مورد بحث قرار دهیم. من امیدوارم که بتوانیم سیاست فیلترینگ را در قالب یک چارچوب در بیاوریم تا فقط بخشهایی که از نظر اخلاقی مورد درخواست فیلتر خانواده ها هست در آن کمیته فیلتر شود و گرنه در باقی موارد مشکلی ندارد یا از نظر علمی مورد استفاده قرار می گیرد ما به گونه ای بتوانیم آزاد کنیم.

ما حتی چندین سایت فیلتر شده خارجی را که بررسی کردیم و دیدیم مشکلی ندارد بنا داریم این ها را پیشنهاد کنیم در کمیته تعیین مصادیق تا آزاد شوند و حتی در ارتباط با وی چت آن را هم پیشنهاد داریم قسمت NEAR BY را اگر کمیته معتقد است ایراد دارد فیلتر کنیم و بقیه قسمتهایش را مردم بتوانند استفاده کنند. »

وی در بخش های دیگری از گفت وگوی آنلاین خود با کاربران به موضوعاتی مانند شورای عالی فناوری اشاره کرد و گفت: «شورای عالی فناوری هم که برای سالها تعطیل شده بود با انتخاب جناب آقای مهندس جهانگرد توسط رئیس جمهوری مجددا فعال شد و اولین جلسه آن تشکیل شد. »

وزیر ارتباطات همچنین به ارایه توضیحاتی درباره شورای عالی فضای مجازی پرداخت و اظهار کرد: «موضوع بعدی شورای عالی فضای مجازی هست که در آن شورا شبکه ملی اطلاعات به تصویب رسید، این بالاترین شورایی است که در ارتباط با موضوع فناوری اطلاعات مرتبط است؛ سران سه قوه عضو هستند و به ریاست رئیس جمهوری است و برخی وزیران هم عضو هستند تصمیم بر آن است که طرح مفهومی و اجرای آن بر عهده این وزارت خانه باشد. »
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات