در حال حاضر قیمت تخم مرغ براساس قیمت تمام شده تعیین می شود و ستاد تنظیم بازار قیمت مصوبی برای آن اعلام نمی کند.

به  گزارش افکارنیوز ، یدالله صادقی، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران درباره افزایش قیمت تخم مرغ در بازار با تاکید بر این که در حال حاضر قیمت هر کیلو تخم مرغ براساس قیمت تمام شده آن تعیین می شود اظهار کرد: وزارت جهاد کشاورزی و تولیدکنندگان قیمت تمام شده تخم مرغ را محاسبه کرده و براساس فاکتور خرید و ضریب سود قیمت نهایی آن را تعیین می کنند.

وی ادامه داد: ستاد تنظیم بازار قیمت مصوبی برای تخم مرغ تعیین نکرده و در حال حاضر هر کیلو تخم مرغ ۴۳۰۰ تومان تعیین شده است.

او در پاسخ به این سوال که بر این اساس قیمت هر شانه دو کیلوگرمی تخم مرغ باید حدود ۸۶۰۰ تومان باشد ولی درحال حاضر این کالا در سطح بازار و سوپرمارکت ها ۱۰ هزار تومان فروخته می شود تصریح کرد: اگر هر شانه تخم مرغ ۱۰ هزار تومان فروخته می شود ممکن است به علت وزن بالاتر از دو کیلوگرم آن باشد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران تصریح کرد: بازرسان ما در بازار حضور داشته و بر نحوه توزیع و قیمت کالاها نظارت می کنند. ما در استان تهران با هر نوع گرانفروشی برخورد می کنیم.

 پیش از این معاون بازرسی و رسیدگی تخلفات سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران اعلام کرده بود که به دلیل سردی هوا تعادل عرضه و تقاضا به هم خورده و به همین دلیل این روزها شاهد افزایش قیمت تخم مرغ هستیم.

به گفته وی، با توجه به این که هوا سردتر شده مصرف تخم مرغ نیز بالا رفته به همین دلیل موجب افزایش قیمت این کالا شده است.

در حال حاضر قیمت هر شانه تخم مرغ در سطح بازار در حدود ۹۰۰۰ تا ۱۰ هزار تومان متفاوت و هر عدد تخم مرغ نیز ۳۵۰ تومان است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات