میزان فروش خودرو در بازار این کشور طی سال ۲۰۱۳ از رقم ۲۰ میلیون دستگاه گذشت و شاهد نرخ رشدی حدود ۱۴ درصد بود.

به گزارش افکارنیوز ، " انجمن تولید کنندگان خودرو چین" در این باره اعلام کرد میزان فروش خودرو در بازار این کشور که از سال ۲۰۰۹ به بعد بزرگترین بازار خودرو جهان شمرده می شود، ۱۳.۹ درصد رشد پیدا کرد و به رقم ۲۱ میلیون و ۹۸۰ هزار دستگاه خودرو رسید.

بر اساس بیانیه منتشر شده از سوی انجمن تولید کنندگان خودرو چین، میزان فروش خودروهای شخصی در سال ۲۰۱۳ در مقایسه با سال گذشته ۱۵.۷ درصد افزایش داشت و به رقم ۱۷ میلیون و ۹۳۰ هزار دستگاه رسید.

بازار بزرگ خودرو چین از اهمیت فوق العاده ای برای شرکت های خودروسازی خارجی برخوردار است و به عنوان جایگزینی برای بازارهای کم رونق اروپایی تلقی می شود.

رشد میزان فروش خودرو در چین در سال ۲۰۱۲ برابر با ۴.۳ درصد بود که علت این رقم اندک نیز رشد اقتصادی پایین این کشور، محدودیت شماره گذاری خودرو در برخی شهرها و همچنین اختلافات به وجود آمده میان پکن و توکیو در خصوص فروش خودروهای تولید ژاپن بود.

بر اساس اعلام انجمن تولیدکنندگان خودرو چین، میزان فروش خودروهای تولیدی" ژاپن" در این کشور در سال ۲۰۱۳ به رقم دو میلیون و ۹۳۰ هزار دستگاه بالغ شد. این در حالی است که رقم مذکور برای شرکت آمریکایی" جنرال موتورز" برابر با سه میلیون و ۱۶۰ هزار دستگاه اعلام شد که در مقایسه با سال ۲۰۱۲، حاکی از رشد ۱۱ و چهار دهم درصدی است.

شرکت خودروسازی" فورد" نیز در سال ۲۰۱۳ در بازار چین توانست بیش از ۹۳۵ هزار دستگاه خودرو تولیدی خود را به فروش برساند.

رسانه های چین پیشتر در ماه دسامبر گزارش دادند اقتصاد این کشور که در حال حاضر بزرگترین اقتصاد جهان شمرده می شود که در سال ۲۰۱۳ با نرخ رشدی حدود ۷.۶ درصد روبرو شد
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات