بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در گزارشی تحولات بازار مسکن شهر تهران در مهرماه سال ۱۳۹۲ را اعلام کرد.

به گزارش افکارنیوز ، بر اساس گزارش اعلام شده بانک مرکزی متوسط قیمت خرید و فروش واحد مسکونی نزدیک به شش درصد کاهش را در مهر ماه سال ۱۳۹۲ نسبت به ماه قبل از آن را تجربه کرد.
در مهر ماه ۱۳۹۲ تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران به ۷۶۶۱ واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه مشابه سال قبل (۱۳۹۱) ۶۵.۲ درصد کاهش نشان می دهد.

همچنین در هفت ماهه اول سال ۱۳۹۲، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع بنای زیربنای واحد مسکونی شهر تهران با ۵۴.۳ درصد افزایش در مقایسه با دوره مشابه سال قبل به ۳۷.۷ میلیون ریال رسید و تعداد معاملات واحدهای مسکونی با ۳۷.۲ درصد کاهش به ۶۲ هزار واحد مسکونی رسید.

بیشترین رشد متوسط قیمت در این ماه نسبت به ماه مشابه سال قبل مربوط به منطقه ۱۹ و معادل ۷۷.۹ درصد و کمترین میزان رشد به منطقه ۱۲ معادل ۱۸.۱ درصد افزایش تعلق دارد.

بررسی و توزیع فراوانی معاملات انجام گرفته بر حسب قیمت یک مترمربع بنا در مهرماه سال ۱۳۹۲ نشان می دهد واحد های مسکونی با قیمت ۲۰ تا ۲۵ و ۲۵ تا ۳۰ میلیون ریال به ازای هر مترمربع بنا به ترتیب با ۱۳.۷ و ۱۳.۵ درصد، آپارتمان های مسکونی با متراژ ۵۰ تا ۶۰ مترمربع با ۱۷ درصد و آپارتمان های مسکونی با ارزش ۱۰۰ تا ۱۳۰ میلیون تومان با ۱۱.۸ درصد بالاترین سهم را در تعداد کل معاملات به خود اختصاص داده اند.

برای دیدن متن کامل گزارش بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن شهر تهران در مهرماه سال ۱۳۹۲ اینجا را کلیک کنید.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات