هم اکنون سیم کارت صفر ۹۱۲ با قیمت ۱۶۳ هزار تومان در شماره گلچین سایت همراه اول به فروش می رسد؛ اما در بازار حتی نمایندگی های مجاز اعلام می کنند سیم کارت ۱۶۳ هزار تومانی ندارند و سیم کارت مرتب بیش از ۲۰۰ هزار تومانی موجود است.

به گزارش افکارنیوز ، پس از آنکه همراه اول طبق دستور العمل سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی قیمت فروش سیم کارت صفر دائمی را از ۲۵۷ هزار تومان به ۱۶۳ هزار تومان کاهش داد، فروشندگان سیم کارت در بازار به بهانه های مختلف از فروش سیم کارت ۱۶۳ هزار تومانی طفره می روند.

اگر اکنون شخصی متقاضی خرید سیم کارت ۹۱۲ همراه اول با کد روز ۸ و قیمت ۱۶۳ هزار تومان باشد، امکان خرید مستقیم از شرکت همراه اول تنها از طریق انتخاب شماره گلچین فراهم است و دیگر ثبت نام عادی وجود ندارد.

مشترک باید در سایت همراه اول در بخش «محصولات و خدمات» ، در قسمت «محدوده شماره های طرح گلچین» استان مورد نظر خود را انتخاب کند و سپس رنج شماره های آزاد در خطوط اعتباری و دائمی نمایش داده خواهد شد.

البته اگر متقاضی از روی عدم آشنایی کافی، برای انتخاب شماره گلچین از بخش « «محدوده شماره های طرح گلچین» وارد نشود، در انتخاب شانسی یک شماره وارد آزمون و خطایی مشقت بار و احتمالا بی حاصل می شود و با ناامیدی ناگزیر باید راهی بازار شود.

در بازار، نمایندگی های مجاز همراه اول ملزم هستند سیم کارت های جدید را که پس از کاهش قیمت خریداری کرده اند، با قیمت جدید ۱۶۳ هزار تومان به مشتری بفروشند که این دستورالعمل در مورد سیم کارت هایی که در گذشته و با قیمت ۲۵۷ هزار تومان تهیه کرده اند، صادق نیست. علاوه بر مشاهده این روال در بازار سیم کارت، این نکته را اپراتور ۹۹۹۰ همراه اول نیز متذکر می شود.

اما حتی اغلب نمایندگی های مجاز که شامل دفاتر پیش خوان دولت نیز می شوند، از فروش سیم کارت ۱۶۳ هزار تومانی به متقاضیان خودداری می کنند.

یکی از این دفاتر، می گوید: «چند هفته ای است که شماره های تهران تمام شده است. در سایت شماره های موجود متعلق به شهرستان ها است. فعلا سیم کارت با شماره مرتب داریم» که البته قیمت آن سیم کارت ها که روی کاغذ نوشته و به دیوار چسبانده، در پایین ترین حالت ۲۳۰ هزار تومان است.

دفتر دیگری می گوید: «اکنون سیم کارت ثبت نامی موجود نداریم. یکشنبه سر بزنید؛ سایت همراه اول هر یکشنبه باز می شود. شاید شماره آزاد داشته باشد» .

در همان حوالی، یک فروشنده آزاد سیم کارت که نمایندگی همراه اول محسوب نمی شود، اعلام می کند: «کسی سیم کارت ۱۶۳ هزار تومانی ندارد. قیمت بالای ۲۰۰ هزار تومان است» .

شاید گفته شود رونق از بازار سیم کارت دائمی رفته و آمار خرید ها بسیار اندک است اما این رفت و آمد کوتاه به بازار و البته تجربه رفتار بازار نشان می دهد حتی در بازار به اصلاح راکد هم هیچ بهانه واقعی و غیرواقعی برای بورس بازی و افزایش قیمت از دست نخواهد رفت.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات