رئیس سازمان صنعت استان تهران از تعیین قیمت خرید میوه شب عید از کشاورزان خبر داد و گفت: کلیه عوامل توزیع سبد کالا تا ۲۹ دی ماه باید کالاهای خود را دریافت کرده باشند و از اول بهمن ماه توزیع آغاز می شود.

به گزارش افکارنیوز ، یدالله صادقی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران اظهار داشت: تفاهم نامه اولیه برای ذخیره سازی پرتقال با اتحادیه باغداران شمال و ذخیره سیب با اتحادیه باغداران دماوند انجام شده است و منتظر ابلاغ اعتبار از سوی وزارتخانه هستیم.

وی افزود: از نیمه دوم بهمن ماه کار ذخیره سازی و بسته بندی سیب و پرتقال آغاز می شود.

* پرتقال ۱۷۵۰ تومان، سیب ۳۰۰۰ تا ۳۸۵۰

رئیس سازمان صنعت استان تهران گفت: قیمت پیشنهادی برای خرید پرتقال از کشاورزان برای پرتقال تامسون درجه یک ۱۷۵۰ تومان و برای سیب درجه یک ۳ هزار تا ۳۳۰۰ تومان و برای سیب ممتاز که حجم تولید بیشتری دارد ۳۶۰۰ تا ۳۸۵۰ تومان تعیین شده که این موارد به شورای هزینه بازار نیز رفته و مورد تأیید قرار گرفته است.

وی در مورد واگذاری وظایف تنظیم بازار محصولات کشاورزی به وزارت جهاد کشاورزی گفت: امسال آخرین سال است که این کار انجام می شود، اما از همین حالا هم آمادگی وجود دارد، تا کلیه وظایف را به وزارت جهاد کشاورزی واگذار کنیم.

* آمادگی برای واگذاری تنظیم بازار کشاورزی به وزرات جهاد

صادقی گفت: پیش از این هم وزارت جهاد کشاورزی در هماهنگی تولید، توزیع و برقراری ارتباط با اتحادیه کشاورزی همکاری خوبی با ما داشته است و هر از زمانی که لازم باشد، این آمادگی وجود دارد تا کلیه وظایف به وزارت جهاد واگذار شود.

* تحویل سبد کالا تا ۲۹ دی توزیع از اول بهمن

وی در خصوص وضعیت سبد کالایی گفت: تا تاریخ ۲۹ دی ماه باید کلیه شبکه های توزیع در سراسر کشور کالاهای مورد نیاز را دریافت کنند و از اول بهمن ماه توزیع سبد کالایی در سراسر کشور آغاز می شود.

صادقی گفت: صدور حواله ها برای دریافت کالا در بخش زیادی صادر شده و این عملیات همچنان ادامه دارد و عوامل توزیع کالاهای مورد نیاز را از شرکت بازرگانی دولتی، شرکت پشتیبانی امور دام، انجمن لبنیات و اتحادیه مرغ میهن دریافت می کنند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات