بعد از اعلام آزاد سازی خرید و فروش مسکن مهر توسط معاون وزیر راه وشهرسازی، دلالان فعالیت مجدد خود را برای کسب سودهای بیشتر آغاز کردند.

به گزارش افکارنیوز ، طرح مسکن مهر برای اقشار فاقد مسکن و اجاره نشین راه اندازی شد، حال چگونه وزارت راه و شهرسازی می ‎تواند با آزادسازی معاملات این طرح موافقت کند و یا آن را به افراد دارای مسکن واگذار کند؟

با آزادسازی معاملات مسکن مهر و واگذاری آن به دیگر افراد، باید شاهد دلال بازی و واسطه گری در بازار مسکن بود. در صورت واگذاری واحدهای مسکن مهر به افراد دارای مسکن، بدون شک سیاست کلی پروژه مسکن مهر نیز زیرسوال قرار خواهد گرفت.

مسئولین وزارت راه و شهرسازی اولویت کاری خود را ساخت مسکن ارزان قیمت را برای اقشار محروم جامعه عنوان می کنند، در حالی که با آزادسازی معاملات مسکن مهر و واگذاری آن به تمامی افراد، عملا مسکن مهر از دست اقشار آسیب پذیر خارج می شود.

وزیر راه و شهرسازی چندی پیش از رونمایی طرح جدید مسکن اجتماعی خبر داد، در حالی که بعد گذشت چند ماه از مطرح شدن آن، برنامه و گزارش خاصی از طرح جایگزین مسکن مهر به مجلس ارائه نشد، که این موضوع نشان دهنده آن است که صدای واحدی از این وزارت خانه شندیده نمی شود و هر روز شاهد مطرح شدن اسم و نام جدیدی هستیم.

در صورتی که بازار مسکن از مسیر اصلی خود که همان حمایت از افراد فاقد مسکن و اجاره نشین است خارج شود، بدون شک این بازار در آینده ای نزدیک با معضلات و مشکلات پیچیده ای مواجه خواهد شد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات