طبق توافقات صورت گرفته، تحریم صنعت خودرو از امروز - ۳۰ دی - لغو می شود که باید دید این موضوع چه تاثیری بر قیمت خودروهای داخلی دارد؟

به گزارش افکارنیوز ، با رفع تحریم صنعت خودرو روند فعالیت خودروسازان به ویژه در حوزه واردات قطعات و مواد اولیه تسهیل خواهد شد.

در این میان موضوع قیمت خودروهای تولید داخل همچنان از موارد مورد بحث میان کارشناسان، خودروسازان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی است.

یک کارشناس صنعت خودرو درباره تاثیرات لغو تحریم بر هزینه های تولید خودرو در کشور و احتمال کاهش قیمت ها می گوید: نباید انتظار داشت با لغو تحریم صنعت خودرو قیمت خودروهای تولیدی نیز کاهش یابد.

شهرام آزادی - عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی - با بیان این که با وجود لغو تحریم صنعت خودرو، تحریم نقل و انتقال ارز همچنان برقرار است، خاطرنشان می کند: لغو تحریم برخی هزینه های تولید خودرو را در کشور کاهش می دهد اما دیگر هزینه های تولید خودرو در کشور همچنان بالاست.

به گفته وی کاهش قیمت خودرو نیازمند بهبود شرایط و کاهش نرخ ارز و مواد اولیه است که البته هنوز دورنمای روشنی از آنها وجود ندارد.

این کارشناس صنعت خودرو تصریح می کند: می توان انتظار داشت که پس از بهبود تمام شرایط و با کاهش هزینه های تولید خودرو در کشور قیمت این محصول نیز کاهش یابد اما هم اکنون این امکان وجود ندارد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات