با توجه به نزدیک شدن به پایان سال و شرایط جدیدی که از نظر سیاسی در کشور به وجود آمده است، به نظر می آید که بازار مسکن در این مدت با رونق بیشتری همراه شود.

به گزارش افکارنیوز ، در چند ماه اخیر رکود بازار مسکن موجب شد که بخشی از سرمایه ها وارد بازار بورس و دیگر بازارهای سرمایه ای شود که همین امر هم فرصت مناسبی را برای خریداران واقعی ایجاد کرد تا به راحتی به دنبال یافتن خانه مناسب باشند.

براین اساس تا پیش از رکود مسکن، بازار در اختیار سازندگان و فروشندگان بود به طوری که تعیین قیمت و شرایط فروش را این گروه انتخاب می کردند اما در حال حاضر به گفته فعالان بازار مسکن، بازار دست خریدار است و خریداران می توانند با شرایط خود، واحد مناسبی را پیدا کنند.

اما با توجه به نزدیک شدن به پایان سال و شرایط جدیدی که از نظر سیاسی در کشور به وجود آمده است، به نظر می آید که ماه پایانی سال با رونق بیشتری همراه شود و جنب و جوش های چند روزه اخیر در بازار مسکن هم این موضوع را تایید می کند.

به گفته یکی از مشاوران املاک، خریداران نسبت به ماه گذشته عجله بیشتری برای خرید دارند و کمابیش مشتری بیشتری هم برای دیدن خانه ها به بنگاه ها مراجعه می کنند.

وی افزود: در چندماه گذشته بازار مسکن در رکود کامل بود اما در چند روز گذشته به نظر می رسد که مشتریان بیشتری وارد بازار شده اند، ضمن آنکه سرمایه گذاران به سود زیادی در بازار بورس دست پیدا کردند که احتمالا این سرمایه ها وارد بازار مسکن می شود.

این مشاور املاک معتقد است که هنوز هم فروشنده هایی در بازار هستند که حاضرند یک واحد از مجموعه آپارتمان های خود را با قیمت پایین تر به فروش برسانند تا تعهدات مالی خود را تامین کنند، بنابراین فرصت مناسب خرید، هنوز هم برای متقاضیان وجود دارد.

از آنجایی که عباس آخوندی هم خروج رکود از بازار مسکن را در صدر اولویت های این وزارتخانه اعلام کرده است، به نظر می رسد که در ماه های پایانی سال جدید، بازار مسکن با رونق بیشتری همراه شود و خریداران و فروشندگان بیشتری در بازار حضور پیدا کنند.

البته تاثیر افزایش سقف وام مسکن هم در رونق بازار بی تاثیر نیست اما تنها می تواند بازار آپارتمان های مرکز و جنوب شهر تهران را تحت تاثیر قرار دهد، در غیراین صورت تاثیری در بازار شمال تهران و واحدهای لوکس ندارد.

نرخ آپارتمان های ۸۰ تا ۸۵ متری

براساس گزارش میدانی مهر یک واحد آپارتمان در شریعتی - معلم به مساحت ۸۲ مترمربع زیرهمکف ۲ خوابه با ۱۰ متر انباری با عمر ۱۶ ساله ۱۶۴ میلیون تومان قیمت گذاری شده است و در ستارخان واحدی به مساحت ۸۵ مترمربع و نوساز متری ۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به فروش می رسد.

واحد دیگری به مساحت ۸۳ متر در خیابان شهید مدنی- مترو سبلان با عمر ۴ ساله و پارکینگ، ۲۴۲ میلیون تومان قیمت گذاری شده است و در اشرفی اصفهانی - برج باغ، آپارتمانی ۸۲ متری و دوخوابه، نوساز با قیمت ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به فروش می رسد.

در شمس آباد - بهشتی هم واحدی ۸۳ متری و دوخوابه، نوساز با پارکینگ و انباری با قیمت ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به فروش می رسد و در تهرانپارس - توحید واحدی با متراژ ۸۵ متر، تکواحدی و نوساز متری ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است.

برای آپارتمانی نوساز به مساحت ۸۴ متر و دوخوابه در جنت آباد شمالی - مبعث، هرمترمربع ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تعیین شده است و در جنت آباد - لاله غربی واحدی ۸۵ متری با عمر یکساله با پارکینگ و انباری ۳۸۵ میلیون تومان به فروش می رسد.

در ستارخان - صادقیه آپارتمان ۸۳ متری و دوخوابه با عمر ۸ساله و پارکینگ و انباری ۳۲۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده است و آپارتمان دیگری با ۸۵ متر مربع و نوساز در یوسف آباد با پارکینگ و انباری متری ۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به فروش می رسد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات