شرکت خودروسازی BMW به تازگی عینک هوشمندی عرضه کرده است که نیاز به مکانیک برای تعمیر موتور خودرو را از بین می برد.

به گزارش افکارنیوز ، خودروهای مدرن امروزی شامل بیش از یکصد قطعه الکترونیکی از شیشه های برقی و صندلی های گرم شونده گرفته تا دیگر تجهیزات موسیقی و سرگرمی می شوند.

این ویژگی ها رانندگی را برای راننده ها بسیار آسان تر می کند اما هرچه موتورها پیچیده تر می شوند مهارت برای تعمیر آنها نیز باید پیشرفته تر شود.

برای این منظور شرکت خودروسازی بی ام دبلیو، یک عینک واقعیت افزوده طراحی کرده است که به کاربر دستورالعمل گام به گامی را برای چگونگی تعمیر موتور خودرو نشان می دهد. در این شیوه کاربر فقط باید با این عینک به موتور نگاه کند و دیگر به تجربیات مکانیک ها نیازی ندارد.


این امر به خاطر انیمیشینی است که از طریق عینک نشان داده می شود. این تصاویر چگونگی جدا کردن قطعات موتور و حتی اینکه یک پیچ در چه جهتی باید چرخانده شود نیز نشان می دهند.

این عینک بخشی از طرح گسترده تر «واقعیت افزوده: توسعه واقعیت» شرکت بی ام دبلیوست و این نرم افزار را می توان بر روی خودروهای مختلف این شرکت به کار گرفت.

این عینک همچنین می تواند برای مدل های بیشتری که عرضه می شوند نیز به روز شود.

وقتی یک مکانیک با این عینک جدید به موتور خودرو بی ام دبلیو نگاه می کند یک نمایشگر سه بعدی رنگی در بالای دید اصلی موتور ظاهر می شود.

این عینک ها می توانند به کاربر در تشخیص محل بروز عیب موتور کمک کرده و به او در تعمیر گام به گام موتور یاری برساند.در هر قسمت، یک قطعه موتور به طور مشخص و برجسته نشان داده شده و یک دستور العمل مکتوب در گوشه بالای سمت چپ صفحه نمایش ظاهر می شود.
این عینک ها با یک گوشی عرضه شده که دستورات مکتوب را به صورت بلند نیز برای کاربر می خواند.

یک تصویر انیمیشنی سه بعدی نیز پخش می شود تا نشان دهد چگونه باید آن قطعه مربوط را برداشت از جمله اینکه باید کدام پیچ که قطعه را در جای خود حفظ می کند باز کرد و چگونه قطعه را از موتور خارج ساخت.

علاوه بر این در گوشه سمت چپ پایین نمایشگر این عینک، تصویری از ابزار مورد نیاز برای انجام این کار نشان داده می شود. طراحان این سیستم ابزارآلات مورد نیاز را با عدد نشان می دهند تا کار برای کاربر ساده تر شود.

می توان با فشردن دکمه داده ها، فهرست دستورالعمل ها را بازیابی کرد.

بر اساس اعلام بی ام دبلیو، با استفاده از واقعیت افزوده، کاربر اطلاعات سه بعدی بیشتری در مورد موتوری که در حال تعمیر آن است دریافت می کنند تا به او در تشخیص و حل نقص موتور کمک کنند.

مکانیک، جدا از محیط واقعی، مولفه های انیمیشنی مجازی و ابزاری که باید استفاده شود را می بیند و از طریق گوشی تلفیق شده در این عینک، در مورد هر یک از گام های کار و دستوراتی را می شنود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات