ثروتمندترین فرد جهان، بیل گیتس اعتقاد داردکه تا سال ۲۰۳۵ در جهان دیگر هیچ کشور فقیری وجود نخواهد داشت.

به گزارش افکارنیوز ،   رییس سابق شرکت مایکروسافت در مصاحبه ای جدید اظهار کرده که تا سال ۲۰۳۵ دیگر هیچ کشور فقیری در جهان باقی نخواهد ماند. او گفته که بیشتر کشورها تا آن سال درآمد فردی بیشتر از درآمدی فردی در چین کنونی خواهد بود.

او در نامه ای که سالانه توسط موسسه خیریه بیل و ملیندا گیتس منتشر می شود اظهار کرده که سه باور غلط درمورد فقر جهانی وجود دارد: اول این که کشورهای فقیر، فقیر می مانند. دوم اینکه نجات افراد باعث افزایش بیش از حد جمعیت است و سومین مورد این که کمک های مالی به کشورهای خارجی فقیر هیچ گونه اثر مثبتی ندارد. او گفته که این باورها صحیح نیستند و مردم بیشتر در حال تمرکز بر نکات منفی هستند.

گیتس همچنین اظهار کرده که نگاه منفی به امور خیریه یکی از مواردی است که باعث می شود تا فعالییت در این زمینه کاهش یابد، او گفته که بیشتر تمرکز ما باید بر نتایج مثبت حاصله از اعمال خیریه باشد.

کمپانی بیل و ملیندا گیتس از زمان افتتاح در سال ۱۹۹۷ بیش از ۲۸ میلیارد دلار در زمینه های مختلف خیریه هزینه کرده است. بخش بزرگی از این مبالغ توسط شخص بیل گیتس پرداخت شده است
صحبت های جدید بیل گیتس بحث های زیادی را ایجاد کرده است، بسیاری باور دارند که پیش بینی او هیچ گونه اساسی ندارد و دسترسی به آن تقریبا غیر ممکن است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات