با گسترده شدن حاکمیت فن آوری و تکنولوژی بر جهان سارقان و جنایتکاران راه های جدیدی برای ارتکاب جرم، کلاهبرداری و سرقت پیدا کرده اند بطوریکه امروزه شاهد سرقت های میلیونی از حساب های بانکی کاربران در سراسر جهان و حملات سایبری به شبکه های مختلف هستیم.

به گزارش افکارنیوز ، در این گزارش به کاربران توصیه خواهیم کرد که ایمیل هایی با این عناوین را هرگز باز نکنند.

«حساب بانکی تان مسدود شده»

ممکن است برخی مواقع ایمیلی دریافت کنید که در تیتر آن عنوان شده حساب بانکی شما مسدود شده است. آنها از شما می خواهند که شماره حساب، آدرس و رمز عبورتان را در اختیارشان قرار دهید.

«کارت بانکی شما ضبط شده»

هر مشتری بانک با این پیغام شوکه خواهد شد. اما نگران نباشید هیچ موسسه اعتباری و پولی این خبر مهم را از طریق ایمیل به شما اطلاع نمی دهد.

«شما در سایت های غیر اخلاقی جستجو کرده اید»

اغلب کاربران خود نمی دانند که در ماه های گذشته به چه سایت هایی سر زده اند و حضور داشته اند اما جنایتکاران با استفاده از این عنوان سعی در ایجاد رعب و و حشت در آنها دارند. پس این ایمیل ها را هرگز باز نکنید.

«ارثیه»

ایمیل هایی با این عناوین به کاربر القا می کند که مبلغ میلیونی را به ارث برده اند و آنها می توانند فورا این پول را دریافت کنند.

«قطعات سخت افزاری با قیمت مناسب»

چنانچه به شما پیشنهاد می شود که قطعات مختلف سخت افزاری را با مناسب ترین قیمت دریافت کنید باور نکنید زیرا جنس خوب همیشه قیمت خود را دارد.

«دوستی قدیمی در جستجوی شماست»

چطور ممکن است کاربران دوستان قدیمی داشته باشند که هیچگاه آنها و ایمیل شان را نمی شناسند؟ پس این ایمیل را حذف کنید.

«لطفا حساب کاربری خود را تأیید کنید»

بار دیگر درخواست تأکید. تنها زمانی این ایمیل را تأیید کنید که در جایی عضو شده اید و باید از طریق اینترنت آن را تأیید کنید. در غیر این صورت این ایمیل را حذف نمائید.

«لزوم به روزرسانی نرم افزار»

در این ایمیل ها لینکی به شما معرفی می شود که با کلیک روی آن می تواند نرم افزاری خاص را به روز کنید. اما هیچگاه این کار را انجا
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات