هنوز از یادها نرفته است که حسن روحانی در روز ارائه گزارش ۱۰۰ روزه به مردم در تلویزیون تلویحا اعلام کرد.

  هنوز از یادها نرفته است که حسن روحانی در روز ارائه گزارش ۱۰۰ روزه به مردم در تلویزیون تلویحا اعلام کرد به این دلیل یارانه نقدی پردرآمدها هنوز حذف نشده است که دولت راهکار مناسبی که دخالت در زندگی خصوصی مردم نباشد برای شناسایی پردرآمدها نیافته است.

بعد از این سخنان اما زمزمه های توزیع سبد کالا در میان مردم پیچید و در آخر هم قرار شد دولتی ها برای کمک به یارانه بگیر ها دوسبد کالایی در بهمن ماه و اسفند ماه به مردم نیازمند بدهند.

هر چند برخی از حدف شدن یارانه نقدی در پی دادن این سبد کالا ها سخن می گفتند اما دولتی ها تاکید کردند این سبد کالا فقط برای کمک به مردم است و کارکنان دولت، مستمری بگیران دولت و تامین اجتماعی، نیروهای مسلح، جامعه کارگری، جامعه تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد، خبرنگاران و دانشجویان متاهل جامعه هدف اهدای سبد کالا هستند.

حالا اما در حالی که ارائه اولین سبد کالا در ۱۵ بهمن صورت خواهد گرفت شایعه وجود کالاهای الوده در بین اقلام این سبد باعث دردسر برای دولتی ها شده است.

گفته شده این سبد کالایی که شامل ۱۰ کیلوگرم برنج، چهارکیلوگرم مرغ، دوبسته ۴۰۰گرمی پنیر، دوبسته ۱۶عددی تخم مرغ است، برنج و مرغ وارداتی به سفرهای مردم خواهد برد.
برنج و مرغی که شائبه هایی درباره سلامت انها وجود دارد.

بر اساس دستورالعمل اجرایی توزیع این سبد کالایی، برنج این سبد کالایی هندی است. این در حالی است که هنوز از یادها نرفته است، مسئولان چندی پیش محموله های بسیاری از برنج هندی و ایرانی را که آلودگی بالایی داشتند، جمع آوری و معدوم کردند که البته پس از آن تحقیقات و بررسی کارشناسان نشان داد برنج های ایرانی در کار نبوده و محموله های آلوده تنها در کیسه های برنج ایرانی قرار داشتند که عمدتا وارداتی بودند.

در این میان سازمان حفظ نباتات، انجمن برنج ایران، دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بسیاری از کارشناسان و محققان نیز تایید کردند هیچ یک از محموله های آلوده برنج که ضبط شده بودند ایرانی نبود که همین مساله باعث شد سلامت برنج های وارداتی هندی و پاکستانی همچنان مورد ابهام قرار گیرد.

از سوی دیگر اعلام شده مرغ این سبد کالا هم ترکی است نه ایرانی!

ماجرا اما از این قرار بود که خبرگزاری فارس در خبری که چند روز پیش منتشر کرد از ورود مرغ از کشور ترکیه برای گنجاندن در سبد کالایی دولت خبر داد.

در این خبر به نقل از رییس اتحادیه تعاونی مرغداری های کشور آمده است: برخی مسوولان کشور هفته گذشته در ترکیه به سر می بردند و شایعه است قراردادی برای خرید مرغ از ترکیه منعقد کرده اند و قرار است این مرغ ها در سبد کالایی خانوار قرار گیرد. این خبر در حالی منتشر شد که مرغ های این کشور سال گذشته مبتلا به بیماری آنفلوآنزا تشخیص داده شده بودند.

به این ترتیب از سویی گرانی همچنان بیداد می کنند و بسیاری محتاج این سبد کالا هستند، از سوی دیگر این سبد کالا کفاف یک هفته یک خانواده ۴ نفره را هم نمی دهد و مهم تر از همه شائبه آلودگی آن وجود دارد و سوال این است که آخر این چه کمکی است؟ !
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات