معاون وزیر اقتصاد از تهیه بسته سیاستی با ۳۰ محور برای خروج از رکود تورمی در وزارت اقتصاد خبر داد.

به گزارش افکارنیوز ، شاپور محمدی معاون وزیر اقتصاد امروز در محل این وزارتخانه خبرداد بسته سیاستی وزارت اقتصاد برای خروج از وضعیت رکود تورمی با ۳۰ محور تهیه شده است که به زودی برای تصویب به هیئت دولت ارائه می شود.

وی افزود: معلوم نیست کدام یک از محورهای سی گانه به عنوان اولویت در دستور کار قرار گیرد.

معاون وزیر اقتصاد در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس مبنی بر اینکه سیاست ارزی دولت برای اجرای گام دوم هدفمندی یارانه ها چیست، گفت: برای هدفمندی یارانه ها سیاست ارزی مشخصی دنبال می شود و نرخ ارز برای جلوگیری از قاچاق سوخت در هدفمندی ممکن است به عنوان لنگره باشد اما برای اجرای هدفمندی یارانه نمی تواند لنگره مطمئنی باشد.

وی تأکید کرد: نقش ریال هم در اجرای هدفمندی یارانه ها مؤثر است و قیمت حامل های انرژی باید به گونه ای باشد که اصلاح الگوی مصرف و صرفه جویی در مصرف حامل های انرژی را به دنبال داشته باشد.

محمدی تأکید کرد: رویکرد دولت در اجرای گام دوم هدفمندی یارانه ها تثبیت اقتصادی است که صرفه اقتصادی داشته باشد و میزان افزایش قیمت حامل های انرژی هنوز نهایی نشده است.

معاون وزیر اقتصاد تأکید کرد: رویکرد دولت در افزایش قیمت حامل های انرژی یک رویکرد اعتدالی خواهد بود.

 شاپور محمدی گفت: ۶۵ درصد بنگاه های کشور مشکل سرمایه در گردش دارند که وظیفه بانک هاست که مشکل بنگاه های تولید را حل کنند، اما برای تأمین درازمدت سرمایه برای بنگاه های تولیدی وظیفه بورس تأمین مالی بلند مدت است.

معاون وزیر اقتصاد افزود: شاخص بورس در حال تصحیح ارقام است و این شاخص بالا و پائین می رود اما نباید فعالان بر اساس شایعات بازار تصمیم گیری کنند.

محمدی همچنین گفت: دولت از مجلس یک مهلت سه ماهه خواسته تا بعد از اینکه تبصره هدفمندی یارانه ها به تصویب رسید، در مدت ۳ ماه برنامه چگونگی اجرای هدفمندی را تهیه کند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات